Pénzcentrum • 2017. július 17. 16:02
Új tendencia, hogy 2016-ban többen költöztek el Budapestről, mint ahányan beköltöztek. Ugyancsak érdekesség, hogy tavaly többen költöztek vidéki városba, községbe, mint ahányan elköltöztek.
A népesség Magyarországon folyamatosan csökkent, de bizonyos településeken, településtípusokon a belföldi vándorlásnak köszönhetően ez enyhíthető vagy néha akár megfordítható.
Tavaly többen költöztek el Budapestről, mint amennyien beköltöztek, de ez új tendencia, mert az elmúlt 9 évben ez fordítva volt. A községek és városok esetében is fordult a helyzet, de ellenkező irányba: 2016-ban többen költöztek vidéki városba, községbe, mint ahányan elköltöztek - az előző 5 évben épp ellenkező volt a trend - mondta az Inforádiónak Dickmann Ádám. Ez főleg a budapesti agglomerációnak köszönhető, a városok többségéből továbbra is elvándorlás tapasztalható.
A szakember szerint csak néhány kivétel van. “Odavándorlás" a megyei jogú városoknál az elmúlt 20 évben Érdnél, Sopronnál és Kecskemétnél volt, tavaly pedig Érd, Szombathely és Sopron volt az első helyeken. A többi város közül a Pest megyeiek (Szigetszentmiklós, Dunakeszi, Veresegyház, Budaörs) voltak egyértelműen vonzóak.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Ha a megyei jogú városokat nézzük, akkor Debrecen vezet, már ami az elköltözők számát illeti: 800 emberrel többen költöztek ki, mint amennyien oda vándoroltak, de Szeged, Dunaújváros is azon települések közé tartozik, ahonnan inkább elvándorolnak a lakók. Nagy számú lakost veszített Mátészalka is, ahonnan csak tavaly 300-an költöztek el, de Tiszaújváros és Nyírbátor sem tűnik túl vonzónak a magyarok körében.
Az ország teljes egészét nézve az északi és az alföldi régióból a központi és a nyugati régiókba költöznek az emberek, míg a nyugati városoknál, Sopron és Győr esetében inkább pozitív az egyenleg.