Pénzcentrum • 2015. augusztus 13. 15:30
Nehezen viseljük a kánikulát, és csodálkozva vesszük észre, hogy a telefonunk kalap-kabát kikapcsol a forróságban. Ne aggódjunk, ez egy védelmi funkció, ha kihűlt majd vissza lehet kapcsolni. Azonban ha folyamatosan szeretnénk használni, inkább legyünk elővigyázatosak!
Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat vasárnap éjfélig meghosszabbította a harmadfokú hőségriadót. Az így 11 már napra nyúló kiemelt figyelmeztetés a Magyarországon valaha kiadott leghosszabb hőségriadó.
Ahogyan az emberi szervezetet megviseli a magas hőmérséklet, úgy a készülékeinken is érezhetjük, hogy nem jó nekik ez a meleg. Biztos sokan érzik, hogy például forrósodik az okostelefon is a kezükben ezekben a napokban. Vajon veszélyes a telefonra nézve ez az időjárás?
Az okostelefonok már képesek arra, hogy ellenőrizzék belső hőmérsékletüket, és jelzik a tulajdonosuknak, ha baj van, ha túlmelegednek. Jön egy üzenet, hogy ki fognak kapcsolni. Addig vissza sem lehet kapcsolni, amíg ki nem hűlnek.
azonban ehhez nem elég még a mostani forró időjárás sem. Ha ilyen körülmények és hőmérsékleti viszonyok között robban, akkor ott valamilyen gyártási hibáról van szó minden bizonnyal.
Fő az elővigyázatosság!
Ha a telefonunk gyorsabban melegszik, mint régebben, lefagyogat, túlságosan gyorsan lemerül, inkább ne menjünk vele a tűző napra. De még a jól működő telefont is érdemes naptól védett, árnyékos részen használni.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Állítsuk le azokat az alkalmazásokat, amik feleslegesen futnak. Sokszor nem is tudjuk, hogy valami nincs bezárva. Például az email vagy üzenetváltó appok simán futnak a háttérben tovább a használat után folyamatosan. Ezek feleslegesen terhelik a készüléket, ami pedig tovább melegedést okoz.
Bár nehezebben olvashatóvá válik a képernyő, mégis vegyük le a fényerőt! Így nem "erőlködik", dolgozik annyit a telefon. Ha tok van rajta, most attól is jó ötlet megszabadulni, hiszen az csak pluszban melegíti a készüléket.