Amit eddig nem tudtál az eladó Korda-villáról + friss képek

Pénzcentrum2014. november 30. 13:01

Nemrég eladó sorba került a Korda házaspár Velencei-tó partján fekvő luxusvillája. Kordáék 330 millió forintot kérnek a luxusingatlanért;  az ugyanakkor kérdéses, hogy a tulaj ismertsége az adás-vételi procedúrában is jelentős szerepet játszik-e? Reklámnak biztos jó.

A bulvárlapok értesülése szerint nemrég eladó sorba került a Korda házaspár Velencei-tó partján fekvő luxusvillája. Kordáék 330 milliót kérnek a 400 négyzetméteres, 7 szobás tóparti ingatlanért. Az Otthontérképen (további képekért kattints) (is) megtalálható hirdetés szövege szerint ez Velence legszebb ingatlana, wellness részlegén infraszaunával, jakuzzival. Az ingatlanos szerint az extrák száma szinte kimeríthetetlen; a fűtésről és energiaellátásról például geotermikus fűtésrendszer és 16-16 napelem és napkollektor gondoskodik.

Mennyit dob az áron a Korda név?

Ahogy az a hazai lakáspiacon is lenni szokott, időnként ismertebb ingatlanok is eladósorba kerülnek. Az ugyanakkor kérdéses, hogy a tulaj ismertsége az adás-vételi procedúrában is jelentős szerepet játszik-e? Bár tény, hogy az ismert emberek lakóhelye vonzza a kíváncsi tekinteteket, a "híresség" jelentősségét gyakran maga a híresség értékeli túl, sajnos az ingatlanjával együtt. A tapasztalat az, miután nem Elvis kaliberű személyekről van szó, a vásárlók legfeljebb konstatálják a tulaj kilétét, hol örömmel, hol megvetéssel, ahogy ez lenni szokott hazánkban.

A legtöbb esetben tehát vélhetően rosszul gondoljuk, hogy egy híresség nevének a hirdetésben történő megemlítése árfelhajtó hatású lehet. A hírességek eladó ingatlanjai maximum a honlapokon kapnak több megtekintést, mint más, nem "celeb lakások", viszont a komoly érdeklődőknél a korábbi tulajdonos ismertsége már általában egyáltalán nem nyom a latba. Tehát sem árban, sem értékesítési időben nem térnek el ezek az ingatlanok az eladójuk személye miatt a többi ingatlantól.

De nézzük a tényeket. Kordáék 400 négyzetméteres luxusingatlanának irányára 330 millió forint; tehát négyzetméterenként 825 ezer forintot kér a sztárpár. Ez az összeg egy luxusingatlan esetében nem tűnik feltétlenül kirívónak, ugyanakkor érdemes megjegyezni, hogy Velencén az értékesítési átlagár 147 ezer forint négyzetméterenként. A luxuskivitel, a saját vízpart viszont mindenképp indokolja a közel egymilliós négyzetméterárat. A kérdés csak az, a Velencei-tónak van-e akkora vonzereje, hogy valaki 330 milliót áldozzon egy hatalmas villára. Itt érdemes megjegyezni, hogy ennyi pénzért a Balatonnál szintén kaphatunk luxusingatlant, vízpartit is.

Kinek van erre pénze???

Természetesen sokakban merülhet fel a kérdés, hogy egyáltalán kinek van annyi pénze jelenleg Magyarországon, hogy ilyen borsos árú ingatlant vásároljon. Véleményünk szerint azonban érdekesebb azt firtatni, hogy készpénzes, vagy különböző hitelkonstrukciókat igénybevevő vásárlók uralják-e a piac e szűk szegmensét. Információink szerint - bár nincs akadálya a hitelből történő finanszírozásnak - inkább a készpénzes vevők, gyakran vállalkozásnak vásárlók uralják ezt a piacot.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el,  havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 

Kimagaslóan nagy értékű, több százmilliós ingatlan vásárlásakor ugyanis a magas hitelösszeg a szokásos lakossági hitelezés kereteibe nehezebben fér bele. Ilyen ügyletnél a megszokottól eltérő hitelbírálatra és döntésre van szükség. Ebbe beletartozik az ügyfél hitelképességének, jövedelmi helyzetének mélyebb elemzése, az ingatlanértékből adódó plusz kockázatok alapos mérlegelése, hiszen százmilliós nagyságrendű hitelkihelyezésnél a visszafizetés mellett az ingatlan mobilizálhatóságára is hatványozottan kell figyelni.

 

Címkék:
otthon, luxus, luxusingatlan,