Pénzcentrum • 2011. április 17. 12:32
A héten tovább emelkedett a benzin forintban mért jegyzésára, a gázolajé azonban mérsékelt csökkenést mutat. Ezek alapján legnagyobb valószínűsége annak van, hogy az előttünk álló héten a benzin ára emelkedik, míg a gázolajé csökken majd a hazai kutakon.
Bár hét elején lefele korrigált az olaj árfolyama a megelőző napok 127 dolláros csúcsáról, nem sokáig örülhettünk a lejtmenetnek, a hét második felében ugyanis ismét a vevők kezdtek dominálni a fekete arany pacán. Ennek következtében a múlt heti átlagos értékéhez képest az utóbbi napokban 1,1%-kal emelkedett dollárban mérve a benzin átlagára, a gázolajé viszont 0,8%-kal csökkent.
A forint árfolyama eközben nem mutatott érdemi változást a dollárral szemben (a múlt heti 184,7-es átlagár után az utóbbi napokban 184,1-es átlagos érték alakult ki), így a hazai fizetőeszközben mérve a benzin átlagára a héten még így is 0,8%-kal emelkedett, a gázolajé azonban 1%-kal csökkent.
A Portfolio.hu elemzőjének véleénye szerint az utóbbi napok tőzsdei ármozgásai alapján legnagyobb valószínűsége annak van, hogy az előttünk álló héten a benzin ára emelkedik, a gázolajé pedig csökken. Mivel azonban egy héttel ezelőtt a gázolaj árának emelkedése közepette a hazai üzemanyagár változatlan maradt, elképzelhető, hogy a most látott csökkenést sem érvényesítik a hazai dízelárban.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Az általunk követett üzemanyagár-jegyzések változása alapján a MOL árdöntései nagy valószínűség mellett megjósolhatók, bár azt teljes pontossággal nem lehet előrejelezni. Ez annak tudható be, hogy a MOL (egy GVH vizsgálat alapján) a mediterrán (délolasz) térségben érvényesülő jegyzési árakat veszi alapul az árdöntései során, míg az általunk elérhető jegyzésárak észak-nyugat európaiak.