Ufók lopták az áramot Pécsett?

Pénzcentrum2011. március 4. 14:02

A napokban áramlopáson értek tetten egy családot Pécsett. A családfő nem érti mi történhetett, szerinte valaki bekötötte hozzájuk az áramot.Hazánkban a szolgáltatók energiaellenőrzési csoportokat működtetnek, amelyek a lakossági/üzleti fogyasztók áramlopásaira specializálódtak. Az áramkommandó tagjai meghatározott módszer szerint ellenőriznek.

A pécsi család villanyoszlopról lopta az áramot. A házban nem volt mérőműszer, mégis több elektromos fűtőtest, sütő, hűtő, mosógép és számos szórakoztató berendezés működött, a jelek szerint télire is elektromos fűtést terveztek - értesült a pecsistop.hu.

A hírportál úgy tudja, a családfő értetlenül állt a dolog előtt, azt mondta, nem tudja, hogyan történhetett, és hogy ki kötötte be hozzájuk az áramot. A kár mértéke egyelőre nem ismert, az ügyben lopás miatt indult büntetőeljárás.

Komoly veszélyeket rejt

Magyarországon sokan figyelmen kívül hagyják a veszélyeket és saját hasznukra megpróbálnak rácsatlakozni a hálózatra. A kockázatok ellenére ilyen visszaélések minden fogyasztói rétegben előfordulnak. A mélyszegénységben élők mellett a leggazdagabbak is lopják az energiát, például medencét fűtenek vele, vagy garázsfeljárójuk fűtését biztosítják illegális módszerekkel.

JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Hazánkban a szolgáltatók energiaellenőrzési csoportokat működtetnek, amelyek a lakossági/üzleti fogyasztók áramlopásaira specializálódtak. Az áramkommandó tagjai meghatározott módszer szerint ellenőriznek.

Az E.ON-nál például 300-nál is több ellenőr dolgozik az energiatolvajok megfékezéséért, akik éves szinten közel 14 milliárd forintos kárt okoznak. A felderítésben részt vesznek a fogyasztók is, mivel egyre nagyobb hangsúlyt kapnak a lakossági bejelentések az ellenőrzések során.

Címkék: