Pénzcentrum • 2024. október 31. 09:01
Antikorrupciós tréninget indít a Nemzeti Védelmi Szolgálat pedagógusok és diákok számára, amely során a résztvevők olyan etikai kérdésekkel foglalkozhatnak, mint az árulkodás és a segítő jelzés közötti különbség. A program célja a szabálykövetés és az etikus viselkedés elősegítése élményalapú módszereken keresztül - tudta meg a Népszava.
A Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) Korrupciómegelőzési Főosztálya november 5-éig várja azon pedagógusok jelentkezését, akik szívesen részt vennének az általuk szervezett „integritásérzékenyítő” tréningen. Az akkreditált, 30 órás képzés célja olyan készségek fejlesztése, amelyek hozzájárulnak az etikus értékrend kialakításához és erősítéséhez az iskolai környezetben. A tankerületi központok nemrég értesítették a tanárokat a részvételi lehetőségről.
A tréning tematikája különböző etikai dilemmákat foglal magába, beleértve az általános iskolásoknak szánt sportszerűség és barátság kérdését, valamint a középiskolások számára már konkrétan a korrupció jelenségének megértését. A tanárok olyan módszerekkel ismerkedhetnek meg, amelyekkel játékos, interaktív módon segíthetik a diákokat abban, hogy tisztában legyenek az egyéni és társadalmi következményekkel, ha szabályt sértenek a rövid távú előnyökért.
A programot még 2019-ben dolgozták ki, és eddig 50 pedagógus vett részt rajta. Az idei novemberi képzésekre a helyek már nagyrészt beteltek. A Pedagógusok Szakszervezetének elnöke, Totyik Tamás azonban úgy véli, hogy a pedagógusok számára hasznosabb lenne, ha inkább a sajátos nevelési igényű gyermekek oktatására vonatkozó képzéseket szerveznének, és az antikorrupciós oktatás inkább a tankerületi központok munkatársait célozná.