Pénzcentrum • 2017. január 26. 16:40
Futótűzként terjedt az interneten egy álhír, miszerint Fodor Zsóka, vagyis a Barátok közt egykori Magdi anyusa egy bordélyházat üzemeltet. Az álhír mellé még egy képet is csatoltak, amelyen Fodor Zsókát épp a rendőrök veszik körbe. Letartóztatásról azonban nem volt szó, a képek egy tanulságos videó forgatásán készültek.
Lecsaptak a rendőrök a Wekerletelepen működtetett bordélyházra. Magdi anyus volt a madame, ő irányította a kuplerájt - olvasható az álhírben, amelyben Magdi anyus állítólag azt is elmondta, hogy csak a kis nyugdíját szerette volna kiegészíteni a vállalkozással. A színésznőt mélyen megrendítették a történtek.
- mesélte Fodor Zsóka a Borsnak.
Honnan vannak a képek?
Az álhír mellé egy képet is csatoltak, ahol Fodor Zsókát épp rendőrök veszik körül. Arra a kérdésre, hogyan készülhetett ez a kép a válasz nagyon egyszerű:
- tette hozzá a színésznő a lapnak.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A nagy port kavaró hírek kapcsán előkerestük Fodor Zsóka tanulságos videóját, ami még a mai napig aktuális:
A neten is támadnak a csalók
A bűnözők manapság már gyakran nem is mennek házhoz, inkább telefonon keresztül, vagy az interneten intézik a dolgokat. Főként az időseket célozzák meg azok az ismeretlen elkövetők, akik telefonon, bajba jutott unokának, vagy az ő ismerősének kiadva magukat csalnak ki esetenként több százezer forintot a segíteni akaró nagyszülőtől.
Terjed az online unokázás is, a legújabb nemzetközi trend szerint a szélhámosok a Facebookon veszik fel a kapcsolatot a gyanútlan idősekkel és csalnak ki pénzt hasonló módon a bajba jutott unokára hivatkozva.
Tippek a védekezéshez
- Mindig járjunk utána, hogy a telefonáló valóban az, akinek mondja magát.
- Ne beszéljünk idegenek előtt és nyilvános helyen sem magánügyeinkről, hiszen ezt később felhasználhatják a bűnözők.
- Soha ne nyissunk ajtót idegeneknek, bármilyen indokra is hivatkozna.
- Ne adjunk pénzt idegeneknek.
- Gyanús idegenek látogatása esetén jegyezzük meg annak személyleírását, gépjárművük rendszámát.