Pénzcentrum • 2016. szeptember 6. 16:47
"Nyugdíjra senki nem számíthat Magyarországon" - vallja Geszti Péter, éppen ezért ő már régóta takarékoskodik idős napjaira. Sajnos csak kevesen vannak ezzel ugyanígy, felmérések szerint csupán minden harmadik magyar spórol a nyugdíjára.
- nyilatkozta a 24.hu-nak Geszti Péter.
És hogy mennyire igaza van a reklámszakembernek, azt ma már több statisztikai adat is igazolja. Ezek szerint a magyar nyugdíjrendszer legnagyobb problémája az, hogy a társadalom szépen lassan elöregszik, a korfa pedig egyre inkább fordított piramis formáját veszi fel.
Szakértők szerint emiatt a hazai nyugdíjrendszer 20-30 évig ugyan még kitarthat, de azt követően a romló demográfiai tendenciák miatt nem lehet majd elkerülni az állami nyugdíjak visszaesését.
Ugyan a foglalkoztatottság egyelőre állami segítséggel javulni tudott (persze ne feledkezzünk meg a közfoglalkoztatás torzító hatásáról), de az idősek és a foglalkoztatottak aránya, a romló demográfia adatok következtében idővel könnyen felborulhat. Aggasztó folyamat például, hogy a 20-30 év közötti korosztály nem akar házasodni és gyereket vállalni, ezen felül több százezren hagyták el az országot és a döntő többségük nem is akar visszatérni.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Nem elég tehát a sült galambra várni, hanem ma az öngondoskodás is feltétlenül szükséges a gondtalan nyugdíjas évekhez - ahogy egyébként vallja ezt Geszti Péter is. A lakosság körében viszont ezt az alapvetést ma még kevesen osztják, kutatások szerint
Pedig, ha valaki legalább annyi pénzből szeretne élni nyugdíjasként, mint amennyit ma keres, ahhoz hozzávetőlegesen 15-20 millió forintot kellene félre tennie a munkával töltött évek alatt.