Pénzcentrum • 2015. november 14. 16:00
Bár sok nyugdíjas szeretne, általában meglehetősen nehéz bekerülni egy idősek otthonába. Erkélyes nyugdíjas otthonba pedig még nehezebb, még vesztegetéssel sem sikerül mindig. Hiába próbálta meg nemrég egy 83 éves asszony is, neki sem jött össze.
Egy 83 éves asszony erkélyes lakást szeretett volna a győri nyugdíjas otthonban, ezért megpróbált megvesztegetni egy 72 éves nőt. A 72 éves asszony 200 ezer forintot kért azért, hogy a "befolyásos" fia elintézze az erkélyes lakást a 83 évesnek, amiből az 100 ezer forintot előlegként ki is fizetett. Végül azonban csak egy tetőtéri lakás jutott a 83 éves néninek, akit amellett, hogy nagyon csalódott, a győri ügyészég is "vesztegetést állítva elkövetett befolyással üzérkedés vétségével" vádol - írja az Index.
KATTINTS! Milliókért mennek otthonba a magyar luxusnyugdíjasok
Az otthonokba való bejutás valóban nem egyszerű: amellett, hogy sok helyen először várólistára kerülnek az idősek, egyéb kritériumoknak is meg kell felelni.
- nyilatkozta korábban a Pénzcentrumnak dr. Szirmai Viktor, az Olajág Otthonok főigazgatója.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Mennyibe kerül mindez?
Az árak minden esetben személyre szabottak, ugyanis intézménytől, elhelyezéstől, szolgáltatáscsomagtól, életkortól és egyéb tényezőktől is függenek. A döntésnél figyelembe veszik az idősek teherbíró képességét és a megfelelő színvonal fenntartását is. Mivel az is változó, hogy kell-e egyszeri belépési díjat fizetni, vagy csak a havi tagdíjat számolják fel a lakóknak, nehéz konkrét összegekről beszélni.
Azonban a legmagasabb intézményi térítési díjat törvényben meghatározott számítás szerint állapítják meg, a fenntartó csak ezek után dönt a tényleges díj megállapításáról. Alapvetően a térítési díj összege nem lehet több a jövedelem 80 százalékánál. Amennyiben a jövedelem 80 százaléka nem éri el az intézményi térítési díjat, a különbözetet a hozzátartozók egészíthetik ki. A minimum havi tagdíj körülbelül 75 ezer forintnál kezdődik, az átlag 80 - 100 ezer forint között van.