Pénzcentrum • 2014. augusztus 4. 05:30
Habár a magyar nyugdíjasok között többségben vannak a nők, a magasabb, 200 ezer feletti ellátások nagy részét a férfiak kapják. Ugyanakkor igen alacsony nyugdíjat kétszer annyi nő kap, mint férfi.
Az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság adatai alapján a magyar nyugdíjasok 62 százaléka nő. Ez azt jelenti, hogy közel félmillióval vannak többen, mint az urak. Ugyanakkor az igen magasnak számító, 200 ezer forint feletti nyugdíjaknál éppen fordított az arány: ezeknek az ellátásoknak szintén a 62 százalékát kapják - a férfiak. Ez 72 ezer főt jelent, nők esetén pedig 45 ezret.
Így a férfiak valamivel több mint 9 százaléka kap bőven a magyar átlagbér feletti nyugdíjat, miközben a hölgyeknek mindössze a 3,5 százaléka. Nem sokkal jobb az arány a 150 és 200 ezer forint közötti ellátások tekintetében sem: a férfiak 18 százaléka, a nőknek pedig 10 százaléka kap ilyen összegű nyugdíjat.
Miközben a 150 és 200 ezer feletti nyugdíjak esetén a férfiak száma jócskán meghaladja a hölgyekét, addig a folyósított összegek csökkenésével folyamatosan fordul az arány. Az adatokból kiderül, hogy
A 100 és 150 ezer forintos sávban kiegyenlítettebb a nemek aránya: a nők 40, a férfiak 36 százalékának folyósítanak ekkora összeget.
Minden korosztályban magasabb a férfiak nyugdíja
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Az átlagos különbség a férfiak és a nők nyugdíja között valamivel több mint 16 ezer forint: míg az urak átlagosan 126 ezer forintot kapnak havonta, addig a hölgyek 110 ezer forintot. Ugyanakkor a 95 és 99 éveseknél még nagyobb az eltérés: a férfiak ebben a korcsoportban közel 23 ezer forinttal kapnak többet. A legkisebb, 7500 forintos különbség a legidősebb, 104 év felettieknél van a folyósításokban.