Üzlettulajdonos elemzése értékesítési jelentés és marketing költség vagy tőzsde a következő negyedévben tervezi, hogy növelje a nyereséget

Döntöttek a részvényesek: nem fizet osztalékot az AutoWallis

MTI
2025. április 25. 19:17

Az éves közgyűlés határozata alapján nem fizet osztalékot az AutoWallis, az erre fordítható összeg eredménytartalékba kerül a társaság növekedési stratégiájának támogatása érdekében - közölte a társaság pénteken. A részvényesek elfogadták a cég 2024-es jelentését, valamint felhatalmazták az igazgatóságot, hogy a következő 5 év során az alaptőkét legfeljebb 10 milliárd forintra emeljék, ha ez a növekedési célok vagy akvizíciók érdekében indokolt.

Megújították továbbá a saját részvények vásárlását engedélyező felhatalmazást, az igazgatóság így az alaptőke legfeljebb 25 százalékának megfelelő mennyiségben vásárolhat saját részvényt. A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken közzétett határozatok szerint a közgyűlés elfogadta a társaság egyedi éves beszámolóját 7,749 milliárd forint, valamint a konszolidált jelentést 7,48 milliárd forint teljes átfogó eredménnyel.

Az AutoWallis a térség 16 országában 27 járműmárkát képvisel, konszolidált árbevétele 2024-ben elérte a 398 milliárd forintot - olvasható a társaság közleményében. Az autókereskedelmi és mobilitási szolgáltató részvényeit a BÉT prémium kategóriájában jegyzik. Árfolyamuk csütörtökön 154 forint volt, egy éven belül 137,5 és 184 forint között változott.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
iO Charts  |  2025. július 19. 13:47
Az osztalékfizető részvények olyan vállalatok, amelyek kamat formájában passzív jövedelmet generálna...
MEDIA1  |  2025. július 18. 23:03
A működés a pénzügyi határához ért - 26 év után megszűnik a Kölcsey Televízió klasszikus formája.
Kasza Elliott-tal  |  2025. július 18. 18:12
Havonta ránézek egyszer azokra a papírokra, amikből előbb vagy utóbb venni szeretnék. Általában a he...
Holdblog  |  2025. július 18. 11:23
A kormány több bevételszerző próbálkozása alatt is beleütközött a Laffer-görbébe. Ideje tehát megnéz...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. július 20. vasárnap
Illés
29. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. július 19. 19:19