MTI • 2024. november 12. 21:31
A közösségi médián valaha elkövetett legnagyobb összegű befektetési csalás vádjával vettek őrizetbe Japánban egy kínai állampolgárt a rendőrség keddi közleménye szerint.
A gyanúsított hamis befektetési ajánlatokkal egy 71 éves cégvezető nőtől 809 millió jent (kétmilliárd forint) csalt ki, ami a valaha elkövetett legnagyobb összegű internetes csalás Japánban.
A csalás vádjával letartóztatott 34 éves Wen Zhuolin az Ibaraki prefektúrában élő nőt a Line üzenetküldő alkalmazáson egy Takuro Morinaga japán gazdasági elemzőként létrehozott hamis profillal csábította be egy befektetési konstrukcióba.
A rendőrség ismeretei szerint a nő 2023 októberében figyelt fel először az Instagramon a Morinaga néven futó profil befektetési hirdetésére és kezdte el követni azt.
Az első alkalommal novemberben utalt át pénzt, 10 millió jent, miután egy, magát Morinaga asszisztensének kiadó személy rábeszélte a befektetésre. Ezt követően még 47 alkalommal utalt át összeget vagy adott át készpénzt összesen 799 millió jen értékben.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A csalók egy alkalmazás segítségével keltették a nyereségtermelés látszatát.
A kínai állampolgárt azzal gyanúsítják, hogy ismeretlen bűntársakkal összeesküdve hamis befektetési ígéretekkel tévesztette meg a nőt, valamint ő irányította a befizetéseket összegyűjtő készpénzfutárokat, hogy összesen 83 millió jent szedjenek be tőle a déli Ibaraki prefektúra egyik vasútállomásán.