Vadonatúj trükkel próbálkoznak a banki csalók: pillanatok alatt repülhet minden pénz a számládról

Pénzcentrum2024. november 5. 12:30

Csalás miatt folytat nyomozást a Győri Rendőrkapitányság egyelőre ismeretlen tettessel szemben. Az álbankár a napokban a 64 éves sértett bankszámlájáról közel 23 millió forintot utalt át – több részletben – idegen számlákra - közölte a rendőrség a police.hu oldalán.

A rendőrség tájékoztatása szering egy csaló nemrég bankfelügyeleti szakembernek adta ki magát, telefonon kereste meg a sértettet, és a számláján tapasztalt szokatlan tranzakciókra figyelmeztette. Ezután közölte, hogy a pénz biztonságba helyezése érdekében átadja a telefont egy rendőr kollégájának. A magát nyomozónak hazudó személy kérte a férfitól, hogy töltse le a számítógépére az AnyDesk alkalmazást, hogy a tranzakciót meg tudják hiúsítani. Ennek az ügyfél eleget is tett, és ezzel a programmal a csalók megszerezték a sértett internetbankos adatait, majd megkárosították. A nyomozás jelenleg is folyik.

Mindig új és új legendák kerülnek elő. Most már a rendőrség nevével is visszaélve keresik meg áldozataikat telefonon, e-mailben vagy SMS-ben, és egy AnyDesk nevű alkalmazás letöltésére veszik rá őket, akik így teljesen kiszolgáltatják magukat, adataikat és pénzüket a csalóknak. 

Legyenek nagyon óvatosak, és minden esetben kezeljék fenntartással az ismeretlenektől érkező üzeneteket, telefonhívásokat!

– hangsúlyozták a rendőrségnél.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 18 583 438 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el,  havi 137 058 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,68% a THM, míg a MagNet Banknál 6,76%; a Raiffeisen Banknál 7,00%, az Erste Banknál szintúgy 7,00%, az OTP Banknál pedig 8,16%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 

Mit tegyünk, hogy ne váljunk hasonló csalások áldozatává?

  • Soha ne adják ki ismeretleneknek a bankkártya- és a netbanki belépési adataikat! A pénzintézetek az ügyintézés során soha nem kérik az ügyféltől ezeket az információkat, mivel az azonosítás során a valódi banki dolgozó ezen adatokat látja!
  • Ismeretlen eredetű programot soha ne telepítsenek fel vagy töltsenek le a számítógépükre, illetve a telefonjukra, bárki is javasolja azt! Ilyet a bankok soha nem kérnek az ügyfelektől, és arra sem kötelezik őket, hogy a netbankot használják. A csalók legtöbbször az AnyDesk elnevezésű applikációval követik el a bűncselekményeket.
  • Előfordulhat, hogy a bank valóban olyan pénzmozgást észlel az ügyfél számláján, ami gyanúra adhat okot. Ilyen esetben felveszik az ügyféllel a kapcsolatot, és csak az adott tranzakcióra vonatkozóan kérnek megerősítést, hogy az teljesülhet-e, és ekkor is ügyfél-azonosítás történik.
  • A valódi banki alkalmazottak telefonon soha nem adnak utasítást semmilyen átutalásra az ügyfélnek!

– sorolta a fontos tudnivalókat a rendvédelmi szerv.

Címkék:
csalás, rendőrség, átverés, magyarok, szélhámos,