Pénzcentrum • 2023. április 12. 15:32
Az Erste Lakástakaréknál májustól ismét lehet lakástakarékpénztári szerződéseket kötni. Az ügyfelek akár 30 százalékos kamatprémiumot is kaphatnak befizetéseik után, vagyis megtakarításaik annyit hoznak, mint az állami támogatás megszűnése előtt. A lakástakarék 4 illetve 8 éves futamidővel érhető majd el.
Májustól újraindítja az előtakarékossági termékek értékesítését az Erste Lakástakarék. Az ügyfelek két konstrukció, egy 4 és egy 8 éves futamidejű forma közül választhatnak. A pénzintézet a megtakarítások után fizetett kamaton felül kamatbónusszal egészíti ki a befizetéseket. A kamatbónusz mértéke 4 év után 15 százalék, míg 8 éves megtakarítást vállalva 30 százalék. A kamatbónusz gyakorlatilag azt jelenti, hogy a 4 éves futamidejű konstrukció esetében minden évben csaknem két hónappal, míg a 8 éves módozatnál közel négy hónappal egészítik ki azt az összeget, amelyet az ügyfelek tesznek félre havi rendszerességgel lakáscélra. A jóváírás akkor jár, ha az ügyfelek legalább 4 évig megtakarítanak, vagyis a 15 százalékos bónuszt az is megkapja, aki eredetileg 8 éves megtakarítási időszakot vállalt, és a 4 éven már túl van, de még a lejárat előtt felmondja a szerződését.
A lakástakarékpénztári megtakarítás rendkívül népszerű konstrukció volt az állami támogatás 2018-as megszűnése előtt. Az azóta eltelt időben sokan felhasználták a lejáró szerződésekben kezelt összegeket, és most keresik azokat a megoldásokat, amelyek újabb, hasonló megtakarítást hozhatnak 4-8 év múlva. A jelenlegi hozamkörnyezet hosszú futamidő esetén már lehetővé teszi, hogy attraktív, 30 százalékos kamatbónuszt kínáljunk ügyfeleinknek, ezzel kvázi újra elérhető lesz a régi állami támogatásoshoz hasonló lakástakarék termék
– mondta el Kármán András, az Erste Lakástakarék vezérigazgatója.
A májustól induló új konstrukciókban, a 4 illetve 8 éves megtakarítási időszak mellé az ügyfelek havi 20 ezer, 30 ezer, 40 ezer és 50 ezer forint befizetése közül választhatnak. Egy ügyfél azonban bármennyi szerződést köthet így, aki a havi 50 ezer forintnál többet szeretne félretenni, az köthet kettő, három vagy akár több szerződést is. A számlanyitási díj mindkét módozatnál az úgynevezett szerződéses összeg 1 százaléka, ezt az összeget azonban az akciós feltételek teljesítése esetén elengedi az Erste Lakástakarék, amivel az ügyfelek 4 éves futamidő esetén akár 65 ezer forintot, míg a 8 éves konstrukciónál akár több mint 140 ezer forintot is megspórolhatnak.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A jelenleg 80 ezer ügyfél 100 ezer szerződését, összesen több mint 130 milliárd forintját kezelő pénzintézet tapasztalatai szerint 5-10 évente mindenki költ az otthonára kisebb-nagyobb összeget. Az otthonteremtési, illetve felújítási vagy korszerűsítési céllal megtakarítani vágyó ügyfelek számára a lakástakarékpénztár egy nagyon biztonságos, kiszámítható megoldást jelent. A lakástakarékpénztári megtakarítások fix, kamatadó mentes hozamot kínálnak, miközben az ügyfelek az Országos Betétbiztosítási Alap védelmét élvezik.