Pénzcentrum/Index.hu • 2020. január 15. 10:01
A statisztikákat látva sokan élhetnek a gyanúperrel, hogy az áremelkedés üteme magasabb a hivatalos adatoknál. És ez bizony a középosztály befektetéseit is komolyan érintheti, hosszabb távon például komoly elértéktelenedéshez is vezethet - írja az Index.
Az inflációs adatokat tekintve több ország esetében bontakozott ki heves vita az inflációs mutatók helyességét tekintve,
- írja elemzésében Jaksity György, a Concorde Értékpapír Zrt. igazgatóságának elnöke. Inflációs elemzésében a szakember kiemeli, hogy bár a háztartások is érzik saját pénztárcájukon az árak, a hivatalos inflációs adatoknál való általánosságában magasabb áremelkedését, ellenben azt sem szabad elfelejteni, hogy ez a helyzet azoknak is bosszúságot okoz, akiknek befektetéseik vannak.
Nevezetesen, az elemző szerint alapvetően hibás lehet az a konzervatív elképzelés, hogy ha valaki azt gondolja, hogy megtakarításainak a hivatalos infláció feletti párszázalékos éves növelése elegendő lehet annak értékmegőrzéséhez. Azaz
- állapítja meg az igazgatósági elnök, aki hozzáteszi, ezért "nagyon nem mindegy, mivel a mai és a következő években várható piaci környezetben magas kockázatvállalás nélkül nehéz reálhozamot elérni, hogy mennyi is, illetve mi befolyásolja az inflációt."
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Ha tehát valaki - és most főleg a középosztálybeli egyénekről van szó - a valósnál jóval kisebb inflációval kalkulálva kezeli saját megtakarításait - a sokszor módszertani hibáktól hemzsegő hivatalos mutatók miatt -, annak megfelelően hosszú távon elértéktelenedik a megtakarítása. Hacsak
- írja az elemző, aki hozzá is teszi azonban, hogy ezek a befektetési típusok már nem a középosztály megtakarításainak a terepei, hanem a gazdagabb családoké.