Hónapról hónapra él a TV2 műsorvezetője: eltapsolja a fizetését

Pénzcentrum2017. november 21. 17:30

Anya, feleség és sikeres műsorvezető, a pénzt azonban nem tudja beosztani. Mádai Vivien elárulta, a hónap végére mindig elfogy a fizetése, képtelen spórolni. Pedig volt olyan időszak az életében, amikor se munkája, se pénze nem volt.

A TV2 műsorvezetője saját bevallása szerint képtelen spórolni, és minden hónapban elkölti a teljes fizetését, csak azt nem tudja, mire. A pénzkezelési szokásait pedig a párja sem nézi jó szemmel.

Azt sem tudom megmondani, hogy mire megy el a fizetésem. Nem veszek drága holmikat, csak egyszerűen nehezen tudom beosztani, inkább a tudatossággal van a problémám. A legtöbb nézeteltérésünk ebből adódik, Zoli pedig folyton rám szól, mert ő pont az ellentétem ebben. Én meg bociszemekkel nézek rá, hogy következő hónapban biztosan sikerülni fog hagyni belőle valamennyit!

- árulja el a FEM3-on futó Micsoda nők! hétfő esti adásában Mádai Vivien. A Ninja Warrior háziasszonyát tovább faggatta a pénzhez való viszonyáról a Bors, kiderült, Vivien többször is került olyan élethelyzetbe, amikor át kellett gondolnia, mire költ, de úgy tűnik, nem tanul belőle.

Amikor eljöttem a másik tévécsatornától, konkrétan pár ezer forintom volt. Újra kellett építenem magamat. Se párom, se állásom, semmim nem volt. Elköltöztem egy olcsó albérletbe, és nem tagadom, volt olyan hónap, hogy el kellett adnom a kedvenc cipőimet és ruháimat, hogy legyen pénzem. Akkor valahogyan túléltem. Szerencsére ez már a múlt, de a szétszórtságomon ez sem segített. A férjemmel komoly beszélgetéseink vannak a pénz miatt. Az anyasághoz és az élethez úgy érzem, felnőttem, de a pénz beosztásához még nem. Szerintem a férjemnek kellene utaltatnom a fizetésemet, és akkor minden problémánk megoldódna!

- mondta Vivien.

A spórolás és a tartalék hiánya sok magyar számára jelent nagy kihívást. Ezt az a tény is alátámasztja, hogy a lakosság 70 százalékának egyáltalán nincs megtakarítás, pedig az anyagi biztonság egyik legfontosabb pillére, hogy legyen egy vésztartalék, amihez bármikor hozzányúlhat az ember. Nem csak az alacsony keresetűeket érinti a megtakarítás hiánya, sok jól kereső is hónapról hónapra él.

Az egyik legnagyobb probléma, hogy sokan úgy szeretnének pénzt megtakarítani, hogy hó végén, ami marad, azt félreteszik. Ez az esetek többségében nem működik. Akkor kell félre tenni, amikor megérkezik a fizetés. Azt az összeget, amit szeretnénk megtakarítani minden hónapban, költségként tekintsünk, ami azonnal lejön a bérből. Először tegyünk félre, és ami marad, abból gazdálkodjunk"

- mondta korábban a Pénzcentrumnak Papszt Kriszta, pénzügyi tanácsadó. A szakértő szerint a takarékoskodás első lépése az, hogy figyeljük, és nyomon követjük a kiadásainkat legalább 1-2 héten keresztül, hogy lássuk, mire, mennyit költünk. Majd amikor képet kaptunk a kiadásainkról, nézzük meg, min lehetne spórolni. Sokszor hajlamosak vagyunk megfeledkezni a "sok kicsi sokra megy" szabályról. Például, ha a munkahelyünk mellett van egy tényleg olcsó kávézó, ahol naponta ebéd után 250 forintot fizetünk egy feketéért, az egy hónapban 20 munkanappal számolva már 5000 forint. Ha ezt 12 hónapra vetítjük, akkor az azt jelenti, hogy egy év leforgása alatt elkávéztunk 60 ezer forintot. Ha naponta ennyit félreteszünk, akkor akár a teljes karácsonyi kiadásunkat fedezhetjük a "kávépénzből".

JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Ha megtakarítás terén most indulsz a nulláról, akkor még csak az legyen a cél, hogy egy kis vésztartalékot képezz, még nem kell hozamokon gondolkodni. A szakember szerint jó, ha 3, később 6 havi fizetésnek megfelelő vésztartalékkal rendelkezik az ember, amihez tényleg nem nyúl, csak szükséghelyzetben. Ha ez megvan, utána érdemes gondolkodni célokon.

JÓL JÖNNE 500 EZER FORINT?

Pénzcentrum kalkulátorával könnyedén megtalálhatod a legolcsóbb gyorskölcsönt. De, hogy ne a sötétben tapogatózz, mi is elvégeztünk neked egy példaszámítást: kalkulátorunkban 500 ezer forintos hitelösszeget, és 36 hónapos futamidőt adtunk meg. A THM-ek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót a CIB Bank nyújtja (THM 11,73%), de nem sokkal marad el ettől az MKB Bank (THM 12,73%) ajánlata sem. Emellett érdemes még megemlíteni az Erste, a Cetelem, és a Cofidis gyorskölcsönét is. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát.

Címlapkép: MTI/Zih Zsolt

Címkék:
spórolás, megtakarítás, rtl klub, műsorvezető,