Pénzcentrum • 2017. november 2. 16:39
Az 50 milliós játszma műsorvezetője, a hazai zenei élet egyik legismertebb alakja bevallotta, szenvedélyes pókerjátékos. Elmondása szerint odafigyel arra, mennyi pénzt visz magával a kaszinóba, de veszített már sok pénzt.
Majoros Péter (Majka) elmondása szerint mindig érdeklődött a kártyajátékok iránt, számára a póker nemcsak pénzszerzési lehetőség, de kikapcsolódás is, amikor találkozik olyan emberekkel is, akikkel csak ritkán van lehetősége. Idén a Budapest Poker Openen is asztalhoz ül, és sok millió lesz a tét. Nem tartja szerencsejáték-függőnek magát, igaz bevallotta, legutóbb sok pénzt veszített.
- mondta a hot! magazinnak a TV2 sztárja.
Ha Majka nem is szenved függőségben, magyarok tízezreit érinti a szerencsejáték-függőség. Sokan persze nem vallják be, nem tudnak a betegségükről, és egészen addig nem is vesznek róla tudomást, amíg nagy baj nem történik.
- mondta korábban a Pénzcentrumnak Fazekas Zsolt, a Nyírő Gyula Kórház addiktológiai konzulense.
Hozott némi változást a kaszinók bezárása és a játékgépek kitiltása, de csak egy szűk rétegnél, főleg azoknál, akik a kocsmában dobálták a pénzt a játékgépbe. Ebben a rétegben magas volt a problémás alkoholfogyasztók aránya, a gépek kitiltásával a játék sokuk életéből kikopott és "csak" az alkohol maradt. A szakemberek szerint azonban nem oldotta meg a problémát a törvényi változás, csak másban tárgyiasul a függőség. Ugyan szórakozóhelyeken és kocsmákban már nincsenek játékgépek, de az online kaszinót mindenki a zsebében hordhatja, és a lottózók bevétele is szépen ível felfelé. Tény, hogy a szerencsejáték-függőség karriereket, életeket, és családokat tett tönkre.
Csak amennyinél nem érzek hiányt
Majka elmondása szerint nála a szerencsejáték nem okozhat problémát, és csak annyit visz egy-egy versenyre, aminek nem érezné a hiányát. Így igazán nagyot bukni sem tud. Nem tagadja, fontosak számára az anyagiak, ugyanakkor elmondása szerint nála az első helyen a család áll, nekik építi a birodalmát
- mondta a rapper.
Nehéz elképzelni, hogy tíz év múlva a még épphogy 50 éves Majka visszavonul és otthon üldögél. Ha szakít is majd jelenlegi életvitelével, valószínű, hogy továbbra is ezer dolgot csinál majd. Ha viszont úgy tervei, hogy akkor már csak a kedvteléseinek és a családjának szeretne élni, és nem akar pénzkereséssel foglalkozni, valóban most kell okosan gazdálkodnia.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Az anyagi függetlenség egyik legjobb eszköze a befektetés. Annak, aki most szeretné befektetni a pénzét, nincs egyszerű dolga, a világgazdaságon lassan túlfűtöttség jelei mutatkoznak, így meglehetősen drágán lehet hozamra szert tenni. Hiszen minél drágábbak a részvények, annál nehezebb hozamot realizálni a velük való kereskedéssel.
A saját portfólió összeállításához tisztában kell lenni azzal, hogy mik a céljaink, fel kell mérnünk a saját kockázatvállalási hajlandóságunkat és persze azt is, mégis milyen időtávban gondolkozunk, hiszen mindez nagyban befolyásolhatja befektetési stratégiánkat.
Sok magyar azonban nem hogy a korai visszavonulásában bízik, hanem inkább arra számít, hogy még nyugdíjasként is dolgoznia kell majd ahhoz, hogy megéljen. Egy idei felmérés szerint a magyarok 60 százaléka egyáltalán nem tesz félre öregkorára, a 36-40 évesek 67 százaléka nem rendelkezik semmilyen nyugdíjcélú megtakarítással. Még azok között is, akik jövedelmükből minden hónapban meg tudnak takarítani kisebb-nagyobb összeget, 25 százalék azok aránya, akik egyáltalán nem tesznek félre nyugdíjas éveikre.
A megkérdezettek közel fele úgy érzi, hogy nehezen igazodik ki a különböző nyugdíjcélú megtakarítások között, a legbizonytalanabb éppen a nyugdíj előtt álló 56-60 éves korosztály. A válaszadók 42 százaléka azzal sincs tisztában, hogy évi 20 százalék adójóváírást igényelhet vissza nyugdíj-megtakarításának befizetései után. Aki nem indít nyugdíjcélú megtakarítást, az a megtakarítási formától függően évi 130 -150 ezer, de együttesen maximum 280 ezer forintos adójóváírástól is elesik, mellyel az állam hozzájárul a nyugdíjbiztosításokhoz és a további nyugdíj-előtakarékossági befizetésekhez.
Annak, aki tájékozódik a nyugdíjcélú megtakarítások lehetőségéről, és már korán elkezd félretenni, annál nem áll fenn a veszélye, hogy a nyugdíjkorhatár elérését követően is dolgoznia kelljen.
Címlapkép:MTI