Eleged van a mindennapi robotból? Így mehetsz nyugdíjba 5 év múlva

Pénzcentrum2017. október 11. 14:03

Eleged van a mindennapi robotból? Utálod a munkádat? Alig várod, hogy végre nyugdíjba vonulhass? A jó hír, hogy nem kell ezzel 65 éves korodig várni. Nem egyszerű, de akár te is elérheted 5 éven belül az anyagi biztonságot, ami ahhoz kell, hogy nyugodtan, stressz nélkül felmondhass.


Külföldi kutatások szerint az éves megélhetési költségünk 25-szörösére rúgó megtakarítás kell ahhoz, hogy ennek hozamából nagy valószínűséggel életünk végéig megéljünk. Így minden évben az induló pénzmennyiség 4 százalékát lehet kivenni és abból lehet finanszírozni a kiadásokat. Joggal merül fel viszont a kérdés: mégis hogyan szedjünk össze ennyi pénzt?

Takarékoskodni kell. Minden fillért be kell osztani, és csak és kizárólag a legszükségesebb dolgokra kell költeni. A CNN Money kiszámolta, hogyan lehet összehozni a szükséges pénzt mindössze öt év alatt.  Ha valaki most úgy határozna, hogy 5 év múlva felmond, és új életet kezd, de egyáltalán nincs megtakarítása, akkor sem kell kétségbeesnie.

Viszont áldozatot kell hozni: a havi nettó jövedelem 82 százalékát kellene félretenni ahhoz, hogy sikerüljön. Ez persze a magyar fizetési viszonyok között csaknem lehetetlen, csak nagyon kevesen engedhetik meg maguknak. Nem véletlen, hogy a CNN is évi 50 ezer dolláros, vagyis 13 millió forintos keresettel számol, és még így is megjegyzik, hogy évi 9000 dollárból, vagyis közel 2,4 millió forintból nagyon szűkösen lehet csak megélni.

Magyarországon viszont sokaknak ez is álom csupán. A KSH adatai szerint 2017 első fél évében az átlagos havi nettó kereset a fővárosban 246 ezer forint, Győr-Moson-Sopron megyében 200 ezer, Komárom-Esztergom és Fejér megyében 189, illetve 184 ezer forint körül voltak az átlagos fizetések.

Az északkeleti megyékben és

Békésben ugyanakkor még a 150 ezer forintot sem érték el a bérek, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a legalacsonyabb, 134 ezer forint volt a havi nettó átlagkereset.

Tegyünk félre annyit, amennyit csak tudunk

Sok kicsi sokra megy. Már mi isírtunk róla, hogy napi néhány száz forintos megtakarítás is mesés vagyont hozhat.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Ha egyetemistaként vagy pályakezdőként, vagyis húszas éveinkben elkezdünk félretenni havonta 15 ezer forintot, majd minden tízedik évfordulóval duplázzuk ezt az összeget, azaz a 30-as éveinkben 30, a negyvenesekben 60, az ötvenes éveinkben pedig 120 ezer forintot teszünk félre havonta, akkor éves viszonylatban úgy fest a képlet, hogy az első évtizedben 182 500, a másodikban 365 ezer, a harmadikban 730 ezer, míg a negyedikben 1 millió 460 ezer forint gyűlik össze minden évben. Ha tartjuk magunkat az elhatározásunkhoz, akkor 40 év alatt 27 millió 375 ezer forint jöhet össze. Úgy, hogy ebben még nincs benne a befektetéseinknek a hozama.

Loading...

Egyébként az amerikai CNn szerint,

ha a bevételünk 66,5 százalékát tesszük félre mostantól fogva, akkor 10 év múlva nyugdíjba vonulhatunk.

Ha pedig a bevételünk 53,7 százalékát tesszük félre, akkor 15 év múlva élvezhetjük az önfeledt szabadságot, míg ha "csupán" a bevételünk 43 százalékát tudjuk megtakarítani, 20 év múlva hagyhatjuk magunk mögött a fix 8 órás munka világát.

A CNN számításai szerint mindez akkor működhet a valóságban, ha olyan befektetési formát választunk a megtakarításaink számára, amely legalább 5 százalékos hozamot fizet.

Loading...

Címkék:
befektetés, spórolás, megtakarítás, korai nyugdíj,