MTI • 2017. október 1. 10:03
Egyszerűsítik és egységesítik hétfőtől a lakossági állampapírok elnevezését. A papírokból augusztus végéig az egész évre tervezetthez képest már csaknem 600 milliárd forinttal többet értékesített az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).
Hétfőtől a lakosságot megcélzó kincstárjegyeket, állampapírokat és kötvényeket egységesen állampapírnak fogják nevezni. Ennek megfelelően
- a Féléves Kincstárjegy neve Féléves Magyar Állampapírra változik,
- a Kamatozó Kincstárjegy új neve Egyéves Magyar Állampapír lesz.
- Az eddig Kétéves Állampapírnak hívott termék neve változik a legkevésbé, Kétéves Magyar Állampapír lesz belőle.
- A háromféle kötvényt a forgalmazóknál hétfőtől Bónusz Magyar Állampapírként, Prémium Magyar Állampapírként és Prémium Euró Magyar Állampapírként lehet megvásárolni.
Az ÁKK felmérései az elmúlt években többször is azt mutatták ki, hogy a többség számára az állampapírok elnevezése bonyolult, ezért volt szükség a változtatásra - indokolta a lépést az adósságkezelő korábban.
Az ÁKK Marketing Kommunikációs Főosztálya közölte: a tavaly decemberben bemutatott finanszírozási terv az idén 700 milliárd forintos lakossági állampapír állománybővüléssel számolt. Az első nyolc hónapban 1291 milliárd forint nettó kibocsátás valósult meg.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A lakossági állampapírok többletkibocsátása az esedékes devizatörlesztéseket finanszírozta - tették hozzá. Augusztus végén a lakossági állampapírok állománya a teljes államadósság 24 százalékát tette ki. Válaszukban arra is kitértek: a lakossági értékesítés nagysága elsősorban a kisbefektetői kereslettől függ, az ÁKK alkalmazkodik ehhez.