Pénzcentrum • 2017. augusztus 3. 17:00
Szeret időnként drágább éttermekben enni, és egy-egy nagyobb bulit is megenged magának az X-Faktor sztárja, ugyanakkor reálisan gazdálkodik a pénzzel. Összegyűtjöttük, hogyan teremtheted meg magadnak te is az anyagi biztonságot.
Vastag Csaba, miután megnyerte az X-Faktort megfogadta, hogy minden felkérésnek eleget tesz, ahová hívják, ott koncertezik. Ennek az lett az eredménye, hogy az első években akár napi 6 haknit is elvállalt. Ma már zenekarral jár fellépni, de még így is előfordul, hogy egy nap 3 koncertet adnak. És ugyan sokszor túlvállalja magát az énekes, elmondása szerint nem az anyagiak motiválják.
- mondta Vastag Csaba a Hot! magazinnak. Az énekes úgy gondolja, hogy a neveltetése határozza meg a pénzkezelését.
- mondta a lapnak az énekes.
Korábbi sajtóértesülések szerint Vastag Csaba egy 60 perces fellépésért 390 ezer forint plusz áfát kér, ezen felül a budapesti kiszállás 14 ezer forint + áfába kerül, ha pedig vidékre hívják, akkor kilométerenként 140 forint+áfát kell kicsengetni. Természetesen ez a 390 ezer forintos gázsit nem egyedül az egykori X-Faktoros teszi zsebre, hiszen a zenekart és a háttérben dolgozó embereket is ki kell fizetnie. Ennek ellenére biztos, hogy az énekesnél is szép összeg marad. Ugyanakkor a jövőjére is gondol, és félreteszi keresete egy részét.
Mindenki számára vonzó az anyagilag is gondtalan jövőkép. De ahhoz, hogy ez ne csak álom legyen, érdemes minél hamarabb elkezdeni félretenni a pénzt, és nagyon tudatosan kezelni a kiadásokat, bevételeket és a befektetéseket.
Az egyik első lépés, hogy végiggondold, miért is csinálod. A sikeres üzletembereknek pontos, meghatározott céljaik vannak, tudják, mit akarnak az élettől. Mielőtt bármit is teszel, ülj le, és alaposan gondold végig, mit vársz az élettől, mihez szeretnél kezdeni, miért is szeretnéd, hogy több pénzed legyen. Egy világos cél segít, hogy tartsd magad a pénzügyi terveidhez.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Nem kell feltétlenül nagy kockázat
Ha félsz a kockázattól, akkor érdemes a 60/40-es portfóliót választani. Ennek lényege, hogy a befektetni kívánt tőkéd 60 százalékát részvényekbe, 40 százalékát pedig kötvényekbe helyezd, így kellően diverzifikált lesz a portfóliód. Gyakorlatilag az alacsonyabb kockázatú kötvényekkel egyenlíted ki a portfóliód részvény szakaszát, és annak ellenére, hogy kisebb lesz a várható nyereséged, a kockázat is kevesebb.
Az alacsonyabb kockázat mellet az is megnyugtató, ha mindig van vésztartalék, mivel sosem lehet tudni, hogy mit hoz a holnap. Érdemes akár egy külön bankszámlát nyitni, ahová átutalsz 3-6 havi kiadásaidnak megfelelő vésztartalékot, ami olyan, mintha nem is lenne. Ehhez tényleg csak és kizárólag végszükség esetén nyúlj hozzá!
Ha megvan a vésztartalék, akkor jöhet a következő lépés: ki kell találnod, mennyi pénzt fektess be. Neves pénzügyi szakemberek szerint, akik a húszas éveikben járnak, tegyék félre a havi jövedelmük 10 százalékát, és aztán ezt az összeget a bevételünk növekedésével arányosan kell növelni.