Pénzcentrum • 2017. június 20. 14:30
Változnak a jogszabályok és folyamatosan fejlődik a technológia. De milyen újításokkal készülnek a bankok? Már nincs messze az az idő, amikor szinte minden banki tranzakciót online is elintézhetünk.
A hamarosan életbelépő törvényi szabályozások alapján a nemzetközi gyakorlattal összhangban, a megfelelő feltételek teljesülése esetén a bankoknál akár online, vagyis személyes megjelenés nélkül is megtörténhet az ügyfelek azonosítása. Ez a törvénymódosítás számos lehetőséget nyit meg a pénzintézetek előtt, ennek kapcsán pedig most utánajártunk annak, vajon milyen digitális újdonságokkal készülnek a bankok és mi az, ami már most is elérhető egy-egy intézménynél.
- fogalmazott sejtelmesen Gáborjáni Szabó Ákos, a GRÁNIT Bank IT ügyvezető igazgatója.
KATTINTS! Jön az azonnali utalás: versenytársat kapnak a magyar bankkártyák
A CIB Banknál szintén nagy hangsúlyt fektetnek a digitális banki megoldások fejlesztésére, elmondásuk szerint a jogszabályi változás és a piacon elérhető technológiák arra adnak lehetőséget, új innovatív pénzügyi megoldásokat dolgozzanak ki.
- válaszolta a Pénzcentrum megkeresésére a CIB Bank.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Mi az, ami már most is elérhető?
- Már több pénzintézetnél, de például az MKB Bank mobilbankjában lehetőségünk van akár az ujjlenyomatos azonosításra. Vagyis abban az estben, ha a készülékünk támogatja ezt a funkciót, akkor már ujjlenyomatos azonosítással is beléphetünk a mobilbankunkba.
- Többek között a K&H Banknál is létezik már olyan távbank szolgáltatás, amelynek segítségével otthon a kanapén ülve kérhetünk tanácsot a bank dolgozóitól egy videohívás segítségével. A bank elmondása szerint csak tavaly 30 ezren vették már igénybe ezt a
szolgáltatást és a legtöbben lakáshitel és személyi kölcsön igényléséhez
kértek tanácsot. A távbankárok által végzett hitelminősítéssel akár 1-2
fióklátogatás is megspórolható.
Az eddigi tapasztalatok szerint főként a nagyvárosokban élő ügyfelek vették igénybe a távbankári szolgáltatást, de egyre többen jelentkeznek kisebb településekről, akiknek hosszabb időbe telne egy-egy bankfiók felkeresése
- válaszolta megkeresésünkre a K&H Bank.
- A Gránit Bank alkalmasában pedig találkozhatunk az úgynevezett "lock" funkcióval, amelynek segítségével a bankkártyánkat ideiglenesen zárolni tudjuk és tetszőleges időpontban újra aktiválhatjuk is. Ez különösen egy külföldi kiruccanás esetében jöhet jól.
- A CIB Bank applikációjában a közelmúltban jelent meg a Dayposit, amely tulajdonképpen egy virtuális persely segítségével ösztönöz minket a kisebb összegek megtakarítására. A funkció révén száz és ötezer forint közötti címleteket tudunk átvezetni saját számláinkról, akár napi rendszerességgel.
- Az OTP netbankjában már fél óra alatt is kaphatunk hitelt, idén ősztől pedig várhatóan a nem OTP-s ügyfelek számára is elérhetővé teszik majd ezt a gyors ügyintézést. De érdekességnek számít a pénzintézetnél a digitális aláírópad is. A rendszer egyedülálló módon egy hagyományos kézi aláírásból állít elő egy rendkívül biztonságos elektronikus aláírást, amely megfelel a legszigorúbb jogszabályi követelményeknek is. Az aláírásokat egy szerver kezeli, azokhoz a bank alkalmazottai nem férnek hozzá és a banki környezetből sem kerülnek ki. Az elektronikusan aláírt dokumentumok hiteles példányát a bankszámlánkhoz tartozó OTPdirekt internetbanki felületen érhetjük el.