Tévhitben éltél eddig: eláruljuk a gazdagság 7 titkát

Pénzcentrum2017. április 11. 16:36

Mindenki ismer pénzzel kapcsolatos szólás-mondásokat, amelyeket a legtöbben el is fogadnak, hiszen teljesen logikusnak tűnnek. A valóság azonban az, hogy ezek a népi bölcsességek valójában közkeletű tévhitek és pontosan ezek megkerülésével érhetjük el minél hamarabb a pénzügyi céljainkat. Összeszedtük azokat a szólás-mondásokat, amiket jobb, ha elfelejtesz, ha te is meg szeretnél gazdagodni.

Pénz kell ahhoz, hogy sok pénzt lehessen keresni

Sokan gondolják úgy, hogy ahhoz, hogy sok pénzt tudjunk keresni, először alaptőkére van szükségünk. Ez azonban sokszor teljesen másképpen működik, a gazdag emberek többsége (legalábbis, akik nem beleszülettek a vagyonba) sokszor kifejezetten sanyarú sorsú családból származnak. Persze a legtöbben mostanra már számos vállalkozásba befektetnek, azonban a vagyonfelhalmozás előtt ők sem egy nagyobb összeggel indultak világhódító útjukra.

A pénz nem fán terem

A természet ugyan valóban fejlesztett ki pénztermő fákat. A vállalkozásokat megalapozó gondolkodásmód azonban gyakorlatilag úgy működik, mint egy jól termő fa, és mindig újabb és újabb ötletekkel rukkol elő, amelyeket meg is valósít.

A pénz minden gonosz forrása

Az a megállapítás, hogy a pénz a gonosz forrása egyenesen a Bibliából származik, nem is csoda, hogy sokat osztják ezt a nézetet. Azt persze el kell ismerni, hogy ha valakit már semmi más nem motivál, csak a pénz, az igen káros magára az egyénre is.

Ha viszont így állunk a pénzhez, akkor valószínűleg sosem leszünk gazdagok. Pedig ez nemcsak kapzsisággal függhet össze, gazdagként ugyanis sokkal nagyobb összegeket tudunk jótékonykodásra fordítani, és ezzel nemcsak a saját, hanem a körülöttünk élő emberek életét is jobbá tehetjük.

Minden megspórolt fillér aranyat ér

Az ésszerű spórolás szinte előfeltétele, hogy az anyagi biztonságunk hosszútávon is rendben legyenek. Az viszont már nem feltétlenül igaz, hogy érdemes minden lehetséges forintot meg kell spórolni. Ha túl sok figyelmet fordítunk arra, hogyan spóroljunk meg apró összegeket minden lehetséges dolgon, akkor kevesebb energiánk marad arra, hogy azon gondolkozzunk, milyen ötletből gazdagodhatunk meg.

JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Az idő pénz

Az a felfogás, hogy az idő pénz, bizonyos szinten megállja a helyét, hiszen alkalmazottként a munkáltató lényegében a munkára fordított időt vásárolja meg tőlünk. Ez azonban könnyen elhiteti velünk, hogy a munkával töltött idő egyenesen arányos a cserébe kapott összeggel, ami viszont egyáltalán nem így van, a nagy pénzt ugyanis akkor szakíthatjuk le, ha sokkal hatékonyabban dolgozunk.

A házad, az autód is a vagyonod

Sokan azt gondolják, hogy már megvettek egy lakást, autót, akkor ezek tulajdonképpen már a gazdagság jelei. Ezek azonban használati tárgyak, amelyek sok esetben akár röghöz is köthetnek, ezzel elbarikádozva a gazdagság felé vezető utat. Ha például egy vállalkozás beindításához egy másik városba kellene költözni, de a lakás miatt nehéz a költözés, akkor ez kifejezetten akadály lehet a gazdagság útján.

A gazdagok mind önzők

Sokan gondolják azt, hogy a gazdagok azért tudtak mesés vagyonhoz jutni, mert mind önzők. Ugyan a történelem során számos igazán fösvény gazdaggal találkozhattunk, azonban egyáltalán nem biztos, hogy egy gazdag ember egyben önző is.

Loading...

Címkék:
pénz, spórolás, megtakarítás, gazdagság, tévhitek, gazdag,