Pénzcentrum/MTI • 2017. február 23. 09:03
Februártól igényelhetnek kártalanítást azok az egészségpénztári tagok, akik a honvédségnél vagy a rendvédelmi szerveknél dolgoztak a DRB csoport csődjének idején, és bent ragadt a megtakarításuk a kasszában - írja a Világgazdaság.
Az újság csütörtöki cikke szerint a 28 ezres taglétszámú Honvéd Egészségpénztár tagjai közül azok jogosultak kártalanításra, akik 2015. március 5-én a honvédség, vagy a rendőrség kötelékében dolgoztak.
A Honvéd Egészségpénztárnak 1,8 milliárd forintja ragadt bent két éve a Buda-Cash érdekeltségi körébe tartozó DRB bankcsoport egyik hitelintézetében. A különféle garanciaalapok - köztük az Országos Betétbiztosítási Alap és a Befektető-védelmi Alap - azonban, arra hivatkozva, hogy a pénztár intézményi befektetőnek számít, nem fizettek kártalanítást. A Honvéd mellett egy másik kassza is pórul járt, a Provita Egészségpénztárnak is befagyott 130 millió forintnyi betétje a DRB-ben.
Költségvetési pénzből, a honvédség és a rendvédelmi szervek büdzséjéből fizetik ki a tagok egy részét. A rendvédelmi dolgozók február 1. és június 30. között terjeszthetik elő kártalanítási kérelmüket, ezért nincs még adat arra vonatkozóan, hogy a kártalanítás hány embert és mekkora összeget érint majd - közölte a Világgazdasággal a Belügyminisztérium. A pénztár korábbi közlése szerint több mint 20 ezer személyről lehet szó.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Azokat a pénztártagokat nem kártalanítják, akik nem voltak a honvédség vagy a rendvédelmi szervek állományában a meghatározott időszakban, vagy önkéntes tartalékosként szerepeltek a nyilvántartásban, de a Buda-Cash csődje óta nem voltak szolgálatban. Hiába remélnek kártérítést a Provita tagjai is - írja a lap.