Pénzcentrum • 2016. március 5. 16:03
A legtöbbek által a Mónika show-ból ismert Erdélyi Mónikát már gyerekkorában megtanították a pénzzel bánni és ez később felnőttként is sokat segített neki. Ebből is látszik, hogy mennyire fontos, hogy a már egészen kiskorban elkezdjük a gyerekek tudatos pénzügyi nevelését. Mutatjuk, hogyan érdemes elkezdeni.
- nyilatkozta Erdélyi Mónika a Story magazinnak.
Mónika a lapnak arról is mesélt, hogy édesanyja mindent magadott neki, amire szüksége volt. Később pedig ő maga sem akart olyan helyzetbe kerülni, hogy a gyermeke esetleg azért ne menjen táborba, mert nem tudja rá előteremteni a pénzt. A műsorvezető azt meséli: volt, hogy össze kellett szorítania a fogát, de megcisnálta.
Hogyan neveljük a gyerekeket pénzügyi tudatosságra?
A gyerekek pénzügyi nevelése nagyobbrészt a szülők személyes példáján múlik. Alapfontosságú kérdésről van szó, ugyanis ha nem tanulnak meg gyerekkorban megfelelően bánni a pénzzel, felnőttként is problémáik lehetnek vele.
Pedagógusok egyetértenek abban, hogy minél korábban kezdik el a szülők a tudatos pénzügyi oktatást, annál hatékonyabb. Ahhoz, hogy a későbbiekben jó pénzügyi döntést tudjon hozni a gyerek, már kiskorban érdemes elkezdeni akár játékos formában a tudatos pénzügyekre nevelést.
A kisiskolásoknak sokféle pénzzel kapcsolatos játékot ki lehet találni, legyen az közös pénzszámolás,egy közös vásárlás, vagy társasjátékozás
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
A zsebpénz sem mindegy
A zsebpénz szintén a tudatos pénzügyi nevelés eszköze lehet, ugyanis így már kiskortól kezdve megtanulhatják, hogy hogyan kell helyesen beosztani a pénzt. Akkor érdemes nekik zsebpénzt adni, amikor már kialakult a számfogalmuk, illetve rendelkeznek már késleltetési készséggel. Fontos felhívni a figyelmüket arra, hogy a nagyobb vágyaik elérésének érdekében pénzük egy részét tegyék félre, és legyen megtakarításuk.
- mondta el korábban a Pénzcentrumnak Alkér Orsolya gyermek- és családi pénzügyi tanácsadó.