A tartós befektetés titkai: még időben vagyunk

Pénzcentrum2015. november 26. 18:00

Fontos időszakban járunk a megtakarítások szempontjából. Itt az év vége, (remélhetőleg) sokan kapnak 13. havi fizetést, jutalmat, fizetésemelést. Ilyenkor érdemes igazán elgondolkozni azon, hova tegyük a pénzünket - most, és jövőre.

Egyre több magyar család rendelkezik valamilyen megtakarítással, és sokan tudják azt, hogy milyen fontos, hogy a gondoljanak pénzügyi biztonságukra.

A Pénzcentrumon is ez a téma, a (hosszú távú) megtakarítás, az anyagi biztonság lesz fókuszban jövő héten - konkrétan egy egyre népszerűbb pénzügyi termék, a TBSZ, azaz a tartós befektetési számla szempontjából.

A TBSZ egyfajta speciális értékpapírszámla, amivel bizonyos feltételek mellett elkerülhetjük kamatadó és a kamat után fizetendő egészségügyi hozzájárulás (EHO) megfizetését.

Jövő heti cikkeinkben megvizsgáljuk azt, hogyan is működik pontosan a TBSZ, megnézzük, hányan és hogyan használják, miért is lehet hasznos. Megkérdezzük a szakértőket, milyen értékpapírokat, állampapírokat vegyünk a TBSZ-re, és szót ejtünk egy nagyon fontos határidőről is.

Természetesen olvasóink kérdéseit is várjuk a TBSZ-szel kapcsolatosan: a kérdéseket az OTP Bank szakértői válaszolják majd meg.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el,  havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 

Címünk: penzcentrum@penzcentrum.hu

Címkék:
tbsz, megtakarítás, otp,