Megtakarításairól vallott Jakupcsek Gabriella: nem tudott tartalékokat felhalmozni

Pénzcentrum2015. november 15. 14:35

Megtakarításairól beszélt egy interjúban Jakupcsek Gabriella. A Ridikül műsorvezetője azt mondja, azért nem tudott tartalékokat felhalmozni, mert a megkeresett pénzét gyermekei tanítatására költötte. De mire számíthat nyugdíjas éveiben, akinek nincsen megtakarítása?

Kevesen gondolnák a híres műsorvezetőről, Jakupcsek Gabrielláról, hogy nincsenek tartalékai. A háromgyerekes anya azonban azt mondja, hogy csak a jelenben tud gondolkodni, de azt is elárulta, mi ennek az oka:

Nem vagyok üzletasszony, nem vagyok módos ember. A munkámért rendes fizetést kapok, ebből meg lehet élni, de tartalékokat nem tudtam felhalmozni, főleg azért nem, mert a gyerekeimet szerettem volna tisztességgel taníttatni, így nem ment a pénzgyűjtögetés. És nekem Emma még hátra van

- mondta el Jakupcsek Gabriella a Best magazinnak, utalva kislányára.

Minden harmadik magyar

A befizetett járulékokból lehet állami nyugdíjra számítani, de "az annyi lesz, amennyi", ami nem feltétlenül elégséges ahhoz, hogy olyan nyugdíjas életet éljünk, amit szeretnénk. Ezért az öngondoskodásra építő stratégiák lehetnek sikeresek. A kutatások szerint csak minden harmadik magyar tesz félre a nyugdíjára.

A legtöbben csak a váratlan kiadásokra készülnek

A megfelelő öngondoskodás hiányát támasztja alá, hogy a pénzügyi tervezés esetében leggyakrabban a cél a váratlan kiadásokra való felkészülés, ezt követi a lakás célú megtakarítás, a létfenntartás jövedelem kiesése esetén, a gyermekek iskoláztatása és csupán csak az ötödik helyre került a nyugdíjas évekre való felkészülés.

JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

  • Nyugdíjbiztosítás
  • {{EMBED:https://www.facebook.com/penzcentrum/posts/10153705026973762:0" data-title="" data-src="https://e.infogram.com/js/dist/embed.js?snm">Infogram beágyazás
    infogram_0_milyen_celokra_tervezunk_elore_penzugyileg" title="milyen célokra tervezünk előre pénzügyileg}}

    Mekkora nyugdíjra számíthatunk?

    • Ha minimálbérre vagyunk bejelentve:

    Ez attól is függ, hogy mennyi az elismert szolgálati időnk (ennek ma az átlagos értéke nyugdíjba lépéskor megközelítőleg 38 év). Amennyiben pedig 40 évvel számolunk, akkor körülbelül 60-70 ezer forintos nyugdíjra számíthatunk.

    • Ha a keresetünk megegyezik az átlagkeresettel:

    Abban az esetben, ha mindig az átlagkereset után (40 évig) fizetünk járulékot, akkor ma körülbelül 140 ezer forintos induló nyugdíjra számíthatunk.

    A szakértők szerint, nyugdíjkülönbség pótlásához, körülbelül 25-30 millió forinttal kellene rendelkeznie annak, aki szándékosan a tényleges átlag körüli jövedelme helyett csak a minimálbér után fizetett.

    Használjuk ki az államilag is támogatott nyugdíjcélú megtakarításokat

    Aki azonban időben elkezd félretenni a nyugdíjas éveire, annak érdemes kihasználnia az államilag is támogatott nyugdíjcélú megtakarításokat. Hazánkban három különböző nyugdíjcélú megtakarítást is támogat az állam, mind a három esetében 20 százalékos személyi jövedelemadó jóváírásban részesülhetünk befizetéseink után. Emellett természetesen a megtakarítás maga is termel hozamokat, ami befizetések nélkül is hozzáadódik a megtakarításainkhoz. Természetesen mind a három konstrukciónak vannak előnyei és hátrányai, és az is eltérő, kinek melyik lehet a legjobb nyugdíjcélú megtakarítás:

    • Önkéntes Nyugdíjpénztár (ÖNYP)

    • Nyugdíj-előtakarékossági Számla (NYESZ)

    • Nyugdíjbiztosítás
    {{EMBED:https://www.facebook.com/penzcentrum/posts/10153705026973762:0

    Címkék:
    nyugdij, öngondoskodás, spórolás, megtakarítás,