Portfolio • 2015. október 13. 15:31
A csökkenő jegybanki alapkamatnak miatt a megtakarítók is keresik az alternatív befektetési lehetőségeket, ennek nagy nyertesei voltak a befektetési alapok és a lakossági állampapírok. Mind a két befektetést gyakran TBSZ számlán keresztül érik el az ügyfelek, arra azonban figyelni kell, hogy az öt év lejárata után a megtakarításunk átkerülhet egy kedvezményeket nem biztosító értékpapírszámlára.
- mondta Horváth István, a K&H Alapkezelő befektetési igazgatója.
Horváth István szerint a befektetési alapok iránti kereslet a jövőben is pozitív lesz, ezt segíti a tartósan alacsony kamatszint is. A lakosság és intézményi befektetők mellett új ügyfélszegmenst jelenthetnek a kkv-k. A lakossági állampapírok továbbra is komoly versenytársat jelentenek, emellett a tőkepiaci megingások és a befektetői bizonytalanság növekedése is új lehetőséget teremt a befektetési alapoknak.
Zobor Zsuzsanna, a K&H Alapkezelő vezérigazgatója a 2010-ben nyitott TBSZ-ek idei lejáratának fontosabb tudnivalóiról beszélt előadásában:
- December 31-ével közel 10 ezer tartós befektetési számla jár le a K&H-nál.
- Amennyiben a befektetők szeretnék kivenni a 2010-ben nyitott számlán lévő megtakarításaikat, nincs tennivalójuk, mivel a számla automatikusan lejár, és az ott tartott összeg átkerül egy sima értékpapírszámlára.
- Amennyiben valaki szeretné meghosszabbítani az idén lejáró TBSZ-ét, írásban kell nyilatkoznia a számla meghosszabbításáról. Ebben az esetben vagy egy idén nyitott TBSZ-re vagy egy újonnan nyitott TBSZ-re kerül át az eddig megtakarított összeg, mellyel megspórolható a gyűjtőév.
- A TBSZ-szel rendelkezők számára fontos információ, hogy részkivételre nincs lehetőség, a számla meghosszabbítása tehát csak a teljes állománnyal lehetséges.