Pénzcentrum • 2015. október 8. 11:22
Sokan félnek az online vásárlásoktól, mert úgy gondolják: ha megadják az adataikat az interneten, akkor könnyen ellophatják a számlán lévő pénzt. Ugyan a vásárlási rendszereknek köszönhetően a bankkártyás vásárlás biztonságos (ráadásul kár esetén a bank kártalanít), ennek ellenére a kártyatársaságok két olyan megoldással is előrukkoltak, amivel szinte lehetetlen lesz lenyúlni a bankszámlánkon tartott pénzünket.
Sokan ódzkodnak az internetes bankkártyás fizetéstől, attól tartanak, hogy ellopják az adataikat és visszaélnek velük. Bár a bankkártya az egyik legbiztonságosabb fizetési módszer, a netes lehúzások elkerülésére a kártyakibocsátók már kifejlesztettek két tuti módszert: a virtuális kártyaszámlákat és az egyszer használható virtuális hitelkártyaszámlákat.
Hogyhogy csak online használhatom a bankkártyát?
A virtuális kártyaszámlák bankszámlához csatolhatók, de attól elkülönülnek, így nyugodtan fizethetünk róluk online. Az online fizetés előtt annyi pénzt érdemes átutalunk a virtuális számlára, amennyire a vásárláshoz szükség van, majd a betéti kártyához hasonló adatokat megadva fizetünk a kiszemelt webshopban.
- mondta el a Pénzcentrum megkeresésére a MasterCard.
Lényeges, hogy ez a kártya kizárólag internetes vásárláshoz használható, így a betéti vagy hitelkártyánk adatait nem kell megadnunk, vagyis védve maradnak az adatok és ezzel a bankszámlánkon tartott teljes összeg is. Ezeket a kártyákat egyébként a bankunktól ígényelhetjük a betéti kártyákhoz hasonlóan, kinézetre hasonlítanak is ezekre, viszont nem tartalmaznak sem chipet, sem mágnescsíkot (és PIN-kódot sem kapunk hozzá), így készpénzfelvételre és kártyás fizetésekre alkalmatlanok. Bizonyos esetekben egyébként fizikai bankkártyát sem kapunk, csupán a vásárláshoz szükséges adatokat adja meg nekünk a bank.
- Kártyaszám: 16 számjegy
- Biztonsági azonosító szám: 3 számjegy
- Lejárati dátum
Mik az egyszer használatos kártyaszám előnyei?
- tudtuk meg a VISA-tól. A virtuális kártyaszámok kibocsátása interneten és mobilon keresztül is történhet, mindössze egy bankszámlára van szükség hozzá. A fizikailag is létező kártyaszámlákhoz hasonlóan az egyszer használatos kártyaszámok is on-line vásárlásra lettek kitalálva, így előnyei itt mutatkoznak meg.
A netbankon keresztül igényelhető kártyaszámok segítségével szintén biztonságban tudhatjuk a folyószámlánkon hagyott összeget, hiszen a kártyaszám csupán egyszer használható. Ha több vásárlást szeretnénk végrehajtani, akkor több számot kell kérnünk.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Melyik virtuális megoldást válasszam?
Amennyiben csupán egy olyan vásárlásunk van, ahol nem bízunk meg a másik félben (pl. ismeretlen távol-keleti cég), akkor az egyszer használatos kártyaszámot használjuk. Ha viszont gyakran vásárolunk kétes webshopokban, akkor megéri kiváltani egy internetkártyát, amelyre mindig a vásárlásnak megfelelő összeget töltjük fel.
Persze, ha kizárólag megbízható webshopokból rendelünk, akkor valószínűleg nincs szükség egyik megoldásra sem, hiszen hitelkártyánkkal vagy betéti kártyánkkal is vásárolhatunk, az adataink nem lesznek veszélynek kitéve.