Pénzcentrum • 2015. szeptember 16. 17:30
Létezik egy csomó fortély, amivel el lehet érni, hogy sokáig bírja a telefonunk aksija. Az alábbiakból hamarosan kiderül, hogy valószínűleg mindannyian rosszul töltjük a telefonunkat, és emiatt még a gyári előirányzott időtartamnál is sokkal hamarabb lemerülnek a készlékek.
Ne töltsd fel teljesen!
Az egyik akkumulátorokat gyártó cég titkos tippjei szerint a szinte minden készülékben lévő lítium-ion akkumulátorok egyáltalán nem igénylik a teljes feltöltést - sem az első bekapcsolás előtti első töltésnél, sem utána. Sőt, az a jó, ha mindig csak rátöltünk valamennyit, de nem 100 százalékig töltjük.
Ne hagyd a töltőn sokáig
Az előzőből következik, hogy az sem jó, ha túl sokáig, akár egész éjszakára a töltőn hagyjuk a telefont. Ha folyamatosan be van dugva, akkor folyamatosan töltődik az akkumulátor. Amint fogy az energia, újra rátöltődik - így a töltöttség mindig 100 százalékos lesz. Minél többször, minél hosszabb időn át van teljes töltöttségen a telefon, annál kevésbé bírja hosszabb távon.
Töltsük gyakran
A nagy, hosszú töltések helyett jobb, ha csak részletekben töltöd a telefonod. Ezt viszont olyan gyakran teheted, amilyen gyakran csak tudod. Az ideális eset, ha akkor töltesz rá mindig, amikor 80-90 százalék körül áll a töltöttség.
Ne töltsd nagyon hidegben vagy nagyon melegben
Az akksi gyártó cég tanácsa szerint az ideális töltési hőmérséklet 10°C és 30°C között van. A szélsőséges hőmérsékletben való töltés nem tesz jót az akkunak.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Ne használd a töltőt, ha forró tőle a telefon
Az természetes, hogy töltés közben valamivel melegebb a készülék. De ha rendkívül melegnek érzed, akkor ne használd tovább az adott töltőt.