Pénzcentrum • 2014. október 10. 14:20
Veszélyes levelek landolnak a K&H-ügyfelek postaládáiban. A feladó a "K&H e-bank", a tárgy pedig ennyi: "Uzenet".
Ez a kissé érthetetlen, kissé magyartalan szöveg a tartalma annak a levélnek, amit adathalászok küldözgetnek a K&H Bank ügyfeleinek. A levélben szereplő linkre kattintva egy, a pénzintézet netbanki belépőoldalához megszólalásig hasonlító oldalra jut a felhasználó:
Az online bankolásban járatlanok csak nehezen veszik észre a különbséget, ha pedig megadják felhasználónevüket és jelszavukat, azok már el is jutottak az illetéktelenekhez - akik ezen adatok birtokában hozzá tudnak férni a felhasználó bankszámlájához.
A különbséget az URL-ben vehetjük észre legkönnyebben: a kamu levél nem a bank biztonságos oldalára visz, hanem egy bizonyos
oldalra.
Így védekezz:
Fontos tudni, hogy
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
tehát nem küldenek olyan e-mailt, ami a netbanki belépőoldalra irányítja a felhasználót.
Használjunk víruskereső valamint a trójai alkalmazások elleni védelmet nyújtó programot és rendszeresen frissítsük azt. A vírusirtó vagy antivírus program célja annak biztosítása, hogy a hálózatba vagy egy adott számítógépbe ne juthasson be olyan állomány, mely károkozást, illetéktelen adatgyűjtést vagy bármely, a felhasználó által nem engedélyezett műveletet hajt végre. Ma már számtalan ingyenesen letölthető vírusirtó program létezik, melyek használata és frissítése egyszerű. A vírusirtókkal rendszeres vírusirtás is végezhető, de e programok folyamatosan is tudják figyelni a számítógép kommunikációját és kiszűrik a káros állományokat.
Telepítsünk tűzfal-szoftvert is, amit szintén rendszeresen frissítsünk. A tűzfal az illetéktelen hálózati hozzáféréseket megakadályozó szoftveres vagy hardveres eszköz, amely a kommunikáció folyamatába beépülve figyeli és szabályozza az átáramló forgalmat. A tűzfalakat általában az internetre kapcsolt számítógépek és helyi hálózatok védelmére alkalmazzák, hogy illetéktelenek ne férhessenek hozzá a hálózathoz és a számítógépeken tárolt adatokhoz. Fontos megjegyezni, hogy az ingyenesen letölthető vírusvédő programok nem rendelkeznek beépített tűzfal-funkcióval, ezért azt külön kell telepíteni az antivírus program mellé.