Pénzcentrum • 2014. február 5. 18:35
Egyszerűnek tűnő, mégis érdekes pénzügyi csalási ügy végére tett pontot a rendőrség.
A Nyíregyházi Rendőrkapitányság még tavaly októberben indított nyomozást csalás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt U. Ferenc 47 éves nyíregyházi lakos ellen.
A gyanúsított azzal az ígérettel kért pénzt egy nyíregyházi férfitól, hogy azt 21 százalékos kamattal befekteti, majd a futamidő végén a több millió forintot hozamával együtt adja vissza.
A kamat a jelenlegi körülmények között kiemelkedően magasnak számít, szinte alig találni olyan legális befektetési formát, ami ilyen hozammal kecsegtet. Természetesen U. Ferencnek sem sikerült a csoda: a sértettet folyamatosan hitegette, és különböző kifogásokkal halogatta a pénz visszafizetését.
Az ügyben a Nyíregyházi Rendőrkapitányság a napokban fejezte be a nyomozást, az ügyiratokat vádemelési javaslattal megküldte az ügyészségnek - közölte szerdán a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság.
Óvatosan a túl kecsegtető befektetésekkel
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Ha csalóval van dolgunk, szinte biztosra vehetjük, hogy teljes befektetésünk elúszik, előbb vagy utóbb - érdemes tehát résen lenni.
Épp ezért nagyon fontos, hogy csak olyanra bízzuk pénzünket, aki megfelelő banki háttérrel rendelkezik, azaz maga is pénzügyi szolgáltató, vagy dokumentált szerződése van egy pénzügyi szolgáltatóval. Érdemes referenciát kérni a pénzkezelőtől az elmúlt időszakban folytatott tevékenységről. Próbáljunk keresni referenciát az ügyfélkörében is: kérjük el néhány ügyfelének telefonszámát, vagy kérjük meg, hogy hívja fel előttünk néhány ügyfelét.
Az igazán szembetűnő "intő jel" ugyanakkor az, hogy ha egyik sem áll rendelkezésére a fentiek közül, vagy ha nem tudja bizonyítani tevékenységét, akkor nagyon hamar eltűnik