Pénzcentrum • 2011. március 23. 04:44
Sopron Bank, Erste Bank, UniCredit Bank A deviza sokat ér, ha megfelelően kezeljük. Ehhez olyan megtakarítás vagy befektetés szükséges, amellyel a deviza nem csak megőrzi, de növeli is értékét. Éppen ezért a Pénzcentrum.hu, mint ahogy azt olvasóink megszokhatták ismét összegyűjtötte a magyarországi pénzintézetek euróbetét konstrukcióit. Az összeállításnak köszönhetően a hosszabb és a rövidebb időtávban gondolkodó ügyfelek is találhatnak számukra megfelelő ajánlatot.
Előljáróban fontos megjegyezni, hogy az Európai Központi Bank közel két évig változatlanul, egy százalékon tartott alapkamat után várhatóan áprilisban először emel kamatot és az év végéig összesen fél-háromnegyed százalékpontos emelés következhet be a jelenlegi piaci várakozások alapján. A mostani euró-betét-körképünk tehát még a mérsékelt kamatemelési sorozat megindulása előtti állapotot rögzíti. Később érdekes lesz majd azt megfigyelni, hogy az egyes bankok mikor és milyen mértékben reagálnak majd az euróbetéti kondíciókban az emelkedő eurózóna pénzpiaci környezetre. De erre térjünk majd vissza következő körképünkben.
Legutóbbi euróbetétünkhöz képest néhány változás volt észlelhető az egyes pénzintézetek euró alapú lekötött megtakarításainak a futamidő végén várható kamatlábaiban. Vannak bankok, ahol csökkentek, máshol nőttek az euró betétekre kínált kamatok, azonban a legtöbb esetben nem történt változás. Néhány új euró alapú befektetési formával is bővült egyes bankok euró betét portfoliója. Sok esetben csak friss betétekre jár kiemelt kamat, és egyes bankok a pénzintézetnél vezetett számlára érkező rendszeres jövedelmet, valamint a bankszámlához tartozó kártyahasználatot is elvárják a biztonságos extra hozamért cserébe. Érdemes lehet még megjegyezni, hogy számos pénzintézetnél mindenképp érdemes kivárni a választott futamidő végét, ugyanis a lejárat előtt feltört lekötés esetén a pénzintézetek sok esetben a kamatot nem írják jóvá.
Ha a két éves betétrész feltörésére a két hónapos betétrész lejárati napja és a lekötésétől számított 121. nap között kerül sor, akkor a betétes köteles a kivett összeg 0,33%-át, de legfeljebb a két hónapos betétrészre kapott nettó kamatösszeget kitevő feltörési díjat fizetni. A két hónapos betét ismétlődő lekötése esetén az akciós kamatláb a betétlekötés első kamatperiódusára vonatkozik. A második kamatperiódustól kezdődően a betét a Sopron Bank által meghirdetett, a betét fordulónapján érvényes nem akciós kamatlábon kamatozik tovább. A leköthető legkisebb összeg egyébként betétrészenként 300 EUR.
A pénzintézetnél lehetőségünk van számos más betétlekötési akció közül választani, melyek bőven 3 százalék feletti kamattal csábítanak. A 12 hónapos futamidejű EURO FLEXI PLUSZ BETÉT esetében például 3,79%-os, míg a 60 hónapos FLEXI-MAXI EURO BETÉT esetében pedig 3,54%-os EBKM érhető el.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A banknál egyébként többféle futamidejű euró betét konstrukció is választható. Így a rövidtávon gondolkodó ügyfelek is megtalálhatják a nekik tetsző ajánlatot. Rövidtávon a legnagyobb kamatot, a bankon kívüli forrásból származó megtakarításokra, 2 hónapos futamidőre, évi 3,00%-ot ígér a bank. Az akciós betétlekötés feltétele, hogy az ügyfél minimum 1000 euróval növelje a banknál meglévő megtakarításai összegét. A lekötött betét összege a lekötési periódusok végén automatikusan újra lekötésre kerül, míg az adott periódusra fizetett kamat az ügyfél bankszámláján kerül jóváírásra.
CIB Bank, Raiffeisen Bank, FHB Jelzálogbank, Allianz Bank, MKB Bank