Pénzcentrum • 2011. január 26. 04:44
Erste Bank, Sopron Bank, UniCredit Bank A Pénzcentrum.hu szokásához híven ismét egy csokorba szedte a magyarországi pénzintézetek euró alapú lekötéseinek lehetőségeit. Az összeállításnak köszönhetően a hosszabb és a rövidebb időtávban gondolkodó ügyfelek is találhatnak nekik tetsző ajánlatot.
A közel egy hónappal ezelőtt készült euró betét körképünkhöz képest néhány változás volt észlelhető az egyes pénzintézetek euró alapú lekötött megtakarításainak a futamidő végén várható kamatlábaiban. Vannak bankok, ahol csökkentek, máshol nőttek az euró betétekre kínált kamatok, azonban a legtöbb esetben nem történt változás. Néhány új euró alapú befektetési formával is bővült egyes bankok euró betét portfoliója. Sok esetben csak friss betétekre jár kiemelt kamat, és egyes bankok a pénzintézetnél vezetett számlára érkező rendszeres jövedelmet, valamint a bankszámlához tartozó kártyahasználatot is elvárják a biztonságos extra hozamért cserébe.Érdemes lehet még megjegyezni, hogy számos pénzintézetnél mindenképp érdemes kivárni a választott futamidő végét, ugyanis a lejárat előtt felvett betét kamata sok esetben nulla százalék.
Ha a két éves betétrész feltörésére a két hónapos betétrész lejárati napja és a lekötésétől számított 121. nap között kerül sor, akkor a betétes köteles a kivett összeg 0,33%-át, de legfeljebb a két hónapos betétrészre kapott nettó kamatösszeget kitevő feltörési díjat fizetni. A két hónapos betét ismétlődő lekötése esetén az akciós kamatláb a betétlekötés első kamatperiódusára vonatkozik. A második kamatperiódustól kezdődően a betét a Sopron Bank által meghirdetett, a betét fordulónapján érvényes nem akciós kamatlábon kamatozik tovább. A leköthető legkisebb összeg egyébként betétrészenként 300 EUR.
A piacon elérhető harmadik legmagasabb kamatot 3,79%-os EBKM-mel szintén a soproni pénzintézet kínálja az Euro Flexi Plusz Betét elnevezésű konstrukciójával, 12 havi lekötésre. Azonban a pénzintézet itt is különböző feltételekhez köti az akciós kamatot. A rugalmas betétkonstrukció keretében csak azoknak jár az 1%-os kamatprémiummal növelt 3,79%-os kamatláb, akik kivárják az egy éves maximális futamidő végét, valamit a Sopron Bankot teszik meg elsődleges számlavezető bankjukká.
A Flexi Plusz betét folyamatos lekötése esetén a betét az első évet követő újrafordulásakor nem akciós kamatozású 1 éves lekötésű betétté alakul át, így ilyenkor érdemes lehet szétnézni újabb akciós ajánlatok után. Az Euro Flexi Plusz Betét leköthető minimum összege 300 euró. Az említett konstrukciók mellett érdemes lehet még szétnézni a bank euró betét portfoliójában, ugyanis akadnak még 3 százalék felett hozó betétek a kínálatban.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A banknál egyébként többféle futamidejű euró betét konstrukció is választható. Így a rövidtávon gondolkodó ügyfelek is megtalálhatják a nekik tetsző ajánlatot. Rövidtávon a legnagyobb kamatot, a bankon kívüli forrásból származó megtakarításokra, 2 hónapos futamidőre, évi 3,00%-ot ígér a bank. Az akciós betétlekötés feltétele, hogy az ügyfél minimum 1000 euróval növelje a 2011. január 10-én a banknál meglévő megtakarításai összegét, tehát a lekötésre szánt összegnek bankon kívüli forrásból kell érkeznie.
Raiffeisen Bank, CIB Bank, FHB Jelzálogbank, Allianz Bank,