Pénzcentrum • 2022. október 7. 09:45
India, Kína és a Közel-Kelet vált a magyarországi cégek legnagyobb munkaerő-beszállítójává, a cégek tömegével hozzák hazánkba a külföldi munkásokat.
Részletekbe menő interjút adott a novekedes.hu-nak Garai Bence, a munkaközvetítéssel foglalkozó egyik magyarországi cég tulajdonosa. Mint elmondta: kiterjedt kapcsolatrendszerük van szinte Ázsiában, amely jelentősen megkönnyíti, hogy munkerőt tudjanak behozni.
Főként Indiából toborozzuk az általunk közvetített munkavállalókat, de kapcsolatrendszerrel rendelkezünk Vietnámban, Kínában és a Közel-Keleten is. A toborzás lokációja nagyban függ a munkaköri leírástól, végzettségtől, munkavállalók számától
- mondta a cég tulajdonosa. Hozzátette azt is, hogy jók a tapasztalatok a messzi országokból érkező munkavállalókkal, mert jól dolgoznak, és nem jellemző, hogy két nap után lelépjenek.
Vannak olyan országok, ahonnan jó szakembereket érdemes toborozni a helyi magas színvonalú oktatás miatt, más országokból pedig betanított munkásokat érdemes behozni, illetve vannak olyan régiók, ahonnan könnyűszerrel lehet elhozni olyan munkavállalókat, akik korábban már dolgoztak a Közel-Keleten és az Emirátusokban, hozzászoktak az ottani kemény munkakultúrához, világot látottak, és jó a kommunikációs készségük. Tudnak és akarnak dolgozni.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Garai Bence hozzátette, hogy természetesen az ide érkező külföldiek csak munkavállalási célú tartózkodási engedélyt kapnak, mert a szigorú európai idegenrendészeti szabályok ezt engedélyezik. Így biztosítják, hogy ha a munkavállaló fel is mond azon a munkahelyen, amelyik felvette, azonnal vissza kelljen mennie a házájába.
A hivatalos megnevezése az engedélynek „munkavállalási célú tartózkodási engedély”. Ez maximum két évre szóló. Nagyon fontos azt tudni, hogy az adott munkavállaló csakis addig tartózkodhat Magyarország területén, ameddig az őt eredetileg felvevő cégnek dolgozik. Felmondás esetén el kell hagyja az országot és csakis akkor térhet vissza ide – vagy más európai országba – ha újra végigmegy az ellenőrzésen. Ez nagyfokú biztonságot ad a munkaadó cégnek, mert a munkavállaló nem tudja egyik napról a másikra otthagyni a pozícióját mert elunta a munkát, de az sem opció számára, hogy egy másik, több pénzt ígérő munkaadónál építgeti a karrierjét.