Ennyi durván dőltek be a magyar vendéglátóhelyek: ilyen rekordot még sosem mértek

Pénzcentrum2021. június 21. 19:01

Áprilisra több, mint háromszorosára nőtt a meghirdetett pozíciók száma a hazai vendéglátó és turisztikai szektorban a márciusihoz képest. A nyitás következtében pedig májusban is hasonló ütemben folytatódott a tendencia: a márciusihoz képest több, mint ötszörösére emelkedett a területen feladott hirdetések száma, az elkövetkezendő hónapokban pedig fokozatos helyreállás várható az iparágban – derül ki friss adatokból.

Látványosan jelzi a turizmus-vendéglátás ágazatban kezdődő konszolidációt, hogy az áprilisban aktív álláshirdetések száma már hasonló volt a koronavírus járvány előtti időszakhoz, májusra pedig ez még tovább emelkedett. A Profession.hu április végétől jelképes árú, 1 forintos online hirdetési lehetőséggel segítette a legnehezebb helyzetbe került ágazat helyreállását. A vendéglátóiparban és turizmusban feladott hirdetések száma május második felére átlépte az ezret az állásportálon, ami rekordszámú meghirdetett pozíciót jelent ebben a szektorban az állásportálon.

A Balaton körüli megyékben különösen látványos az emelkedés a meghirdetett állások tekintetében: a vendéglátói és turisztikai szektor szereplői az enyhítések bejelentésével érzékelhetően elkezdtek intenzíven készülni a nyári szezonra.

A szektorban feladott álláshirdetések terén az öt legnagyobb arányú növekedést produkáló megyénk között szerepelt Veszprém, ahol kilencszeres, Zala, ahol tizenkétszeres, valamint Somogy, ahol húszszoros emelkedés volt megfigyelhető májusban az első negyedévben meghirdetett állások átlagához képest. Budapesten hirdették meg magasan a legtöbb pozíciót az ágazatban, ezeknek a száma májusra csaknem nyolcszorosára nőtt az első negyedévben közzétett hirdetések átlagához képest

  – fogalmazott Tüzes Imre, a Profession.hu üzletfejlesztési igazgatója. A legtöbb álláshirdetéssel szakács, felszolgáló, pincér, pultos, konyhai munkás, éttermi vendéglátói, cukrász és pék pozíciókra kerestek jelentkezőket az újrainduló szektorban. Az álláskeresők körében pedig konyhai munkás, szállodai recepciós, felszolgáló, pincér és pultos állások, valamint turizmussal és utazásszervezéssel kapcsolatos munkák voltak a legnépszerűbbek ezeken a területeken 2021 második negyedévének kezdete óta.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

A Magyar Vendéglátók Ipartestülete az iparág fokozatos helyreállására számít az elkövetkezendő hónapokban, valamint kiemelték a munkaerő megtartásába fektetetett erőfeszítések fontosságát is. „A vendéglátó szakma újraindulása több lépcsőben várható. A nyári teraszos és balatoni vendéglátóhelyek éledése után őszre várható a konferenciák és az üzleti rendezvények újraszervezése, illetve a külföldi turisták megjelenésével ismét kinyithatnak a belvárosi vendéglátóhelyek is.

A nyitáshoz kapcsolódóan létfontosságú a képzett, vendégcentrikus és jó hozzáállású szakemberek megtalálása a vendéglátásban. A munkavállalók hosszabb távú megtartása érdekében a munkáltatóknak szerethető munkahelyek létrehozására kell törekedniük, ahol modern, nyugat-európai munkakörülményeket, folyamatos szakmai képzéseket és motiváló életpálya modelleket biztosítanak a kollégáknak” – mondta el Semsei Rudolf, az MVI alelnöke.

Címkék:
vendéglátás, vendéglátóhely,