Pénzcentrum • 2021. március 25. 17:04
A PwC felmérésben kérdezte a vezérigazgatókat, hogy a következő évtizedekben a fő trendeket tekintve mi vár a magyarokra. A cégvezetők a nyugdíjkorhatár további jelentős mértékű emelésére számítanak: a felmérés szerint a nyugdíjkorhatár 2032-ben érheti el a 70 évet.
A PwC megkérdezte a vezérigazgatókat, hogy a következő évtizedekben a fő trendeket tekintve mi vár a magyarokra. A vezérigazgatók többsége 2030-ra teszi az euró bevezetését Magyarországon - mondta Lőcsei Tamás, a PwC Magyarország vezérigazgatója a cég mai sajtótájékoztatóján. Ez egyébként megegyezik a tavalyi felmérés eredményével, vagyis a cégvezetők továbbra is bíznak abban, hogy hazánk át fog térni a közös devizára.
Mindeközben a cégvezetők a nyugdíjkorhatár további jelentős mértékű emelésére számítanak. Lőcsei Tamás kiemelte, hogy a felmérés szerint a nyugdíjkorhatár 2032-ben érheti el a 70 évet.
A várható élettartam 80 évre való emelkedését 2036-ra teszik. Ez későbbi időpont, mint ahogy korábban várták, azonban Lőcsei szerint magyarázhatja a pesszimizmust, hogy a koronavírus-járvány miatt csökkenhetett tavaly az emberek születéskor várható élettartama.
A demográfiai trendeket tekintve azonban nem túlságosan optimisták a cégvezetők. Lőcsei beszámolója szerint a vezérigazgatók többsége nem gondolja azt, hogy megáll a népesség fogyása a következő 20 évben.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Javul a gazdasági helyzet
A PwC Magyarország vezérigazgató-felmérése szerint sosem tapasztalt mértékű az optimizmus a globális gazdaság és a magyar gazdaság növekedési ütemével kapcsolatban, 2021-re minden második vállalat létszámnövekedéssel kalkulál. A pandémia azonban elmélyítette azokat az aggodalmakat, amelyekkel a vezetők eddig is kénytelenek voltak szembenézni.
Míg tavaly 21% tartott az adóterhek növekedésétől, ez az arány idén 50%, a válsághelyzetekre való felkészültség, a munkaerő romló egészségügyi állapota és a félrevezető tájékoztatás szintén nagyot ugrott előre a kockázati tényezők listáján a vezérigazgatók szemében.