Pénzcentrum • 2018. december 23. 14:30
"Bár tudom, hogy vannak, akik pénzért játszanak, én nem tartozom közéjük" - mondta Babos Tímea a BEST Magazinnak. Azt is elárulta, nem szórja el a keresetét, gondosan befekteti azt.
A BEST Magazinnak beszélt arról az olimpikon, hogy nem a pénzért teniszezik.
- mondta. A lap azt írja, a nemzetközi szövetség honlapján szereplő adatok szerint Babos Tímea eddigi pályafutása során 5,7 millió dollárt, vagyis 1,6 milliárd forintot keresett. Ahogy korábban megírtuk, a tenisz pénzdíjakat nem lehet fizetésnek tekinteni, hisz ezekből (illetve a sportolók egyéb bevételeiből) kell fedezni a meglehetősen borsos edzés-, utazási és versenyköltségeket is.
- árulta el a magainnak. Arról is beszélt, hogy ha jól végez egy tornán, meg szokta lepni magát valamivel. Hatalmas táska- és cipőgyűjteménye van például. Azt is elárulta, a háromszobás lakásában rengeteg minden egyedi, nem csak a konyhabútor, de a gardrób vagy a kanapé is. Utóbbi a teniszező tervei alapján készült. Ugyanakkor kertes házról álmodozik, szeretne egy könyvtárszobát. A jövőre is gondol, azt mondta, szerinte 5-6 éve lehet hátra profi teniszezőként, de már gondolkozik azon, mihez kezd majd utána:
- mondta.
Így érdemes befektetni a pénzt
A megtakarítók - kortól, élethelyzettől, kockázati besorolástól és gazdasági ciklustól függetlenül - mindig azt szeretnék tudni, hogy mi a tuti befektetés, miben érdemes tartani pénzüket. Márpedig, ha visszanézzük, hogy a különböző befektetési eszközök teljesítménye hogyan alakult az elmúlt 10 évben, a tanulság egyértelmű: egyszer fent, egyszer lent.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
- hangsúlyozta ki Kovács Mátyás, a K&H Alapkezelő vezető portfólió-menedzsere. A világ egyik leghíresebb közgazdásza és egyben közgazdasági Nobel-emlékdíjjal elismert Harry Markowitz által kidolgozott modern portfólióelméletet szerint ugyanis soha nem szabad egy eszközben tartani megtakarításunkat, hanem diverzifikálni kell, azaz megosztani a befektetésünket a különböző kockázatú eszközök között.
Címlapkép: MTI/EPA/Hou Hvi Jung