Pénzcentrum • 2018. október 18. 14:34
Vajon hogy fog, hogy kellene kinéznie a jövő munkahelyének? Hogyan maradhatunk emberek ebben a folyton változó digitális világban, és kereshetjük-e még az egyensúlyt a munka és a magánélet között? Többek között ezekre a kérdésekre is keresi a választ egy éppen most zajló konferencia.
A konferencián naprakész megoldások és ötletek hangzanak el, melyeknek abban nyújtanak segítséget a hallgatóságnak, hogy elkezdjenek másképp gondolkodni önmagunkról és a munkakörnyezetükről. Vajon hogy fog, hogy kellene kinéznie a jövőben a munkahelyeinknek? A konferencia első előadói, három HR vezető vázolta fel, mi vár ránk.
Az értékes pillanatok
Uzsák Éva Virág az Aon Magyarországtól megmutatta, hogy kellene élménnyé tenni a jövőben a munkát, melyek azok a fontos pillanatok, melyeknek megkülönböztetett szerepe van a dolgozó életében.
HR lényege ma az, hogyan tudunk valami egészen mást csinálni a munkából, a munka világából, mint amit addig gondoltunk róla - kezdte előadását a jelenleg is zajló budapesti HR Festen. Az Aon által készített Dolgozni élmény kutatás, melyben 113 magyar vállalat vett részt, arra kereste a választ, mennyire szükséges ma átalakítani a munka világát. A válaszadók egy jelentős része azt szeretné, hogy élmény legyen számára a munka.
Uzsák Éva Virág szerint tehát a munkahelyek jövőbeli fontos feladata, hogy élményt nyújtson, érzéseket, gondolatokat és válaszokat a kérdésekre, hiszen a mai munkavállalók már sokkal tudatosabbak.
A digitális kor legnagyobb kihívása: emberek vs. kiborgok
A digitalizáció kellős közepén pedig az is egyre fontosabb, hogyan maradjunk emberek az okos gépek között, melyek nem csak az irodában, de otthonainkban is körülvesznek minket. Veres Rita, szabadúszó HR szakember előadásában erre kereste a választ.
"Mi már mindannyian kiborgok vagyunk" - ezzel az erős mondattal (mely egyébként Elon Musktól származik), kezdte az előadását. Ha belegondolunk, nem is akkora képtelenség, mint elsőre tűnik, hiszen a biológiai énünk ma már egy digitális énnel is kiegészült: így egyre jobban hasonlítunk egy félig ember, félig gép lényhez.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Musk jóslata szerint a Mesterséges Intelligencia nem csak a kiterjesztésünk, hanem részünk is lesz a jövőben, hiszen folyamatosan tanul tőlünk, a digitális lenyomatainktól. A kéérdésre a választ az előadó szerint valójában minden egyes embernek önmagában kell keresnie, de egészen biztosan valahol az értelem, az érzelem és az értékek háromszögén belül fogja megtalálni.
A jövő nagy kérdése: munka vs. szabadidő
De munkáltatói oldalról ma már nem csak az elvégzett munka, hanem az azon kívüli élet is egyre fontosabb lesz a jövőben. Munka és magánélet egyensúlyának meg vagy meg nem valósulásáról szólt Pécsi Judit, az Union Vienna Insurance Group Biztosító Hr Igazgatójának előadása. Szerinte ez a ma már nem létezik, csupán illúzió. Az a baj vele, hogy elválasztja a két tevékenységet egymástól, holott a valóságban már összeforrtak. Szerinte nem a szeparációra kellene koncentrálnunk, hanem mindig a fókuszra.
De ennél bővebben is beszélt erről a kérdéskörről és egyéb izgalmas és aktuális témákról is a Pénzcentrumnak. A vele készült interjút hamarosan olvashatjátok a HrCentrumban.