Pénzcentrum • 2018. július 31. 16:02
Hiába van munkahelye, a magyarok többsége folyamatosan figyeli az álláshirdetéseket, remélve, hogy a jelenleginél jobb helyet talál magának. Ugyanakkor sokan vannak, akik ugyan nézegetik az álláshirdetéseket, ám félnek lépni, még ha el is mennek egy állásinterjúra, van bennük egy félsz és hezitálnak: tényleg érdemes felmondani a jelenlegi munkahelyen? Itt legalább már ismered az embereket, tudod mi a dolgod... Bizonyos esetekben viszont nem szabad tétovázni. Vannak jelek, amikre érdemes odafigyelni mert arról árulkodnak, ideje otthagyni a jelenlegi munkahelyet.
Hiába van munkahelye, a magyarok többsége folyamatosan figyeli az
álláshirdetéseket, remélve, hogy a jelenleginél jobb helyet talál
magának - ez derül kilegalábbis a Profession.hu májusi felméréséből, amelyből arra is fény derül, hogy az elmúlt egy évben állást keresők 66 százaléka jelenleg is aktív pályázó, függetlenül hogy van-e munkája vagy nincs.
Persze az, hogy valaki folyamatosan figfelemmelköveti az álláskereső portál hirdetéseit, nem jelenti azt, hogy mer is lépni. A változás és a váltás nem könnyű. Viszont bizonyos esetekben nem érdemes hezitálni. Vannak olyan jelek, amik arra utalnak, minél előbb célszerű felmondani és valami új dologgal foglalkozni vagy újrakezdeni egy másik cégnél. Nézzük, mik azok az intő jelek, amikre érdemes figyelni:
1. Ki sem akarsz kelni az ágyból reggelente
Ha valaki dolgozik, tudja, hogy mindig vannak olyan periódusok, amikor úgy érzi, elege van, a munkája unalmas/idegesítő/felesleges, viszont az elég rossz jel, ha ezt napi szinten érezzük.
- idézi a Fast Company nevű lap Holly Caplan karrier tanácsadót, aki azt is megjegyzi, hogy ha nem inspirál a munka, nincs motiváció, az rossz hatással lesz az önértékelésünkre is.
2. Mérgező a munkahelyi légkör
A munkáddal nincs semmi baj, viszont a főnököddel nagyon nem találod a közös hangot? Esetleg valamelyik kollégád keseríti meg a mindennapjaid egy-egy ízléstelen beszólással? Egy nagy nemzetközi, munkaerő-közvetítéssel foglalkozó cég felmérése szerint a munkahelyi légkör miatt sokan döntenek a felmondás mellett.
- mondja Jill Gugino Panté, egy karriertanácsadással foglalkozó cég igazgatója.
3. Totálisan érdektelen vagy
Már nem érdekel, hogy fejlődsz-e, nem is keresed a lehetőségeket, már nem szívesen beszélsz arról másokkal, mivel is foglalkozol. Ha így vagy ezzel, akkor nagyon nagy baj van, érdemes végiggondolnod, mi az, ami egyáltalán motivál az életben vagy mi lenne az, amiről azt gondolod, hogy motiválna. ha ez megvan, ne késlekedj, tégy lépéseket az ügyben!
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
4. Nem kapsz megfelelő visszajelzést
Ha a főnök néha megjegyzi, "szép munka", az nem elég. Egy-egy odavetetett, általános félmondat nem segít abban, hogy a munkavállalók magabiztosabbak, kezdeményezőbbek legyenek. Fontos, hogy egy munkahelyen személyreszóló, részletes értékelést adjon a vezető, kiemelve az erősségeinket és azokat a tulajdonságokat, képességeket, amiket fejleszteni kellene. Ha a munkahelyeden alig kapsz visszajelzést a munkáddal kapcsolatban, nem érzed, hogy megbecsülnek, érdemes keresni egy másik céget, és már az állásinterjún rákérdezni, ott hogy állnak a témához.
5. Magas a fluktuáció
A legtöbb munkavállaló számára nem a pénz az elsődleges oka annak, hogy egy céghez lojálisok. Sokkal inkább a csapat. Szeretnek bejárni dolgpzni, jó a viszony a főnökkel, a kollégákkal. Viszont egy olyan cégnél, ahol magas a fluktuáció, havonta-háromhavonta jönnek-mennek az emberek, nem igazán tud kialakulni a családias légkör.
Ha az irodában folyamatosan cserélődnek az emberek, ha mire épp, hogy megismernél valakit és kezdene kialakulni egy kellemes kollegiális kapcsolat, a másik már be is adta a felmondását, akkor joggal teheted fel magadnak a kérdést: te mit keresel még itt? Miközben körülötted cserélődnek az emberek, te hogy hogy még itt vagy? Mi az oka annak, hogy nem léptél még? Lehet, hogy az lesz a válasz, hogy szereted a munkád és akkor nincs is semmi gond, de ha csak kényelmi megfontolásból dolgozol az adott helyen, érdemes elgondolkozni rajta, hogy változtass.
6. Egyre kisebb a szereped
Ha úgy érzed, egyre kevésbé hallják meg a hangod, a szereped egyre kisebb, nem figyelnek rád, nem is kecsegtetnek előrelépési lehetőségekkel, akkor érdemes lépni. Egy új cégnél talán jobban értékelik a munkádat, és van fejlődési lehetőség is.