Pénzcentrum • 2017. július 30. 15:01
Öt hónapja annak, hogy a népszerű tévés felmondott, azóta szabadúszó. Úgy fogalmaz, az élet szakmailag és anyagilag is hullámzó, kiszámíthatatlan, de nem bánta meg döntését.
Gundel Takács Gábor február közepén állt fel a Maradj talpon! című műsor műsorvezetői posztjáról.
- mondta a Star magazinnak. Kifejtette, hogy ennek a függetlenségnek persze van jó és rossz oldala, ahogy annak is, ha valaki elköteleződik egy csatorna mellett. "Utóbbi esetben minden hónapban fizetést kap, olykor olyan dolgokra kényszerül, amiket amúgy nem vállalna el.
- jegyezte meg.
Azt is mondta, nem bánta meg, hogy felmondott, ráadásul munkája akad bőven: az elmúlt hetekben a vizes vébén dolgozott, ősztől pedig a Spirit Színházban egy beszélgetős sorozatesten lesz látható, e mellett egy blognak is ír. Úgy fogalmazott, ha nagyon akarna. Vetélkedős műsorokról egyébként jelenleg is folynak tárgyalások, de nem vállal el akármit.
JÓL JÖNNE 2,8 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2 809 920 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 62 728 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 12,86%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank 62 824 forintos törlesztőt (THM 12,86%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
- mondta az egykori műsorvezető, hozzátéve: aki a szabadúszást választja, annak számolnia kell azzal, hullámzó lesz az élete, nem csak szakmai, de anyagi szempontból is. Családja támogatja, azt mondta, náluk soha nem számított, ki a családfenntartó. A felesége is dolgozik, mellette neveli a három gyereket. "Én azért tudok dolgozni, mert a feleségem a munkája mellett még a gyerekekkel is foglalkozik, ő pedig azért tud adott esetben otthon maradni, mert ha kell, én még éjszaka is bent vagyok. Egymás nélkül nem működnénk".
Nem könnyű az egyéni vállalkozók élete
Egyre kevesebb vállalat éli meg Magyarországon az ötéves kort, vagyis a vállalatok működési feltételei továbbra is nehezek. A KSH Vállalkozások demográfiája című kiadványa legalábbis ezt támasztja alá. Az adatok alapján úgy tűnik, a társas vállalkozások túlélési képessége erősebb: a 2010-ben alakult 37 373 társas vállalkozás 45,1, míg a 32 524 egyéni vállalkozó 27,1 százaléka tevékenykedett 2015-ben is.
Címlapkép: Zih Zsolt / MTI