Pénzcentrum • 2017. április 25. 16:33
Kilenc év után Demcsák Zsuzsa azonnali hatállyal felmondott a TV2-nél. A műsorvezető azt is elmondta, hogy nem megy át más csatornához, hanem az üzleti életben folytatja a pályafutását, és a családi vállalkozásukban is egyre nagyobb szerepet tölt be. Az viszont biztos, hogy döntése miatt elesik az akár milliós havi fizetésétől.
- mondta a Blikknek a műsorvezető, aki elárulta, egy ideje már érlelődött benne a gondolat, hogy változtat életén. Fürst-Borsos Ádám, a TV2 Hírigazgatóságának kommunikációs menedzsere közölte, a csatorna tudomásul vette a Mokka műsorvezetőjének felmondását, és megértik a családi okokat.
Demcsák alig néhány hete adott interjút a Velvetnek, akkor arról beszélt, a Mokka után általában a “kis" a családi vállalkozással, a Piac és Profittal foglalkozik, ami már 30 főt foglalkoztat.
Most lettem értékesítései igazgató, úgyhogy bőven van mit tennem, amint kilépek a tévéből - mondta akkor.
Demcsák egyedül neveli két gyerekét, döntése miatt most elesik a havi biztos bevételtől. Hogy pontosan mennyit keresett a Mokka műsorvezetőjeként, nem lehet tudni, de viszonyításképp érdemes megnézni, melyik műsorvezetőnek mennyire tömték ki a zsebét az elmúlt időszakban.
Milliókat kaszáltak mások?
Havas Henrik 2007-ben már évek óta a Mokka műsorvezetője volt, amikor távoznia kellett, mert a csatorna nem tűrte tovább, hogy élő adásban bírálta a főnökeit, és hangot adott annak, ha olyan valakivel kellett műsorvezetőként beszélgetnie, akivel nem akart. Idén januárban a Blikknek beszélt arról, hogy jó tíz évvel ezelőtt havonta négy milliót is kapott a munkájáért.
Berki Krisztián a TV2 kisebb testvércsatornáján, a FEM3 testvércsatornáján vezetett reggeli műsort. Tavalyi sajtóértesülések szerint a FEM3 és az Éden Hotel műsorvezetésért és az Édes életben való szereplésért havonta több mint 4 millió forintot zsebelt be a TV2-től.
Marsi Anikó és Gönczi Gábor, a Tények műsorvezetői a bulvárlapok értesülései szerint több mint havi 2 millió forintot zsebelnek be.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Vujity Tvrtkonak, a Mokka volt műsorvezetőjének tavaly február 26-án szűnt meg a munkaviszonya a TV2-nél. Korábbi munkaviszonyának részleteit ezután névtelen informátorok tálalták ki a bulvármédiának. Egyikük például a Blikknek azt mondta, a megbízási szerződéssel dolgozó műsorvezetőnek egymillió forintos havi fizetése volt. Ezt Tvrtko cáfolta, Facebook-oldalán a következőt írta:
Mindezek alapján annyi biztos, hogy Demcsák az átlag magyar fizetéseknél jóval többet keresett, különös tekintettel arra, hogy neve szinte összeforrt a Mokka című műsorral. Ráadásul tapasztalt tévés, az MTV-nél kezdte tévés pályafutását, ahol a Tonik című ifjúsági műsort vezette, majd 1997-ben került a TV2-höz, ahol egy vetélkedő, Az erőd - Fort Boyard című műsor házigazdája volt. Utána a csatornánál dolgozott a Tényekben, és a Jó estét Magyarországban riporterként. Egy ATV-s kitérő után tért vissza a TV2-höz 2008-ban, azóta láthatták a nézők a reggeli műsorban. Becsléseink szerint tehát legalább havi 1 millió forintot kaphatott -
a magyar átlagbérek sokszorosát vihette haza.
Mennyit keresnek most a magyarok?
Idén februárban 274 800 forint volt a bruttó átlagkereset, a nettó fizetések pedi a bruttó bérek átalagával megegyezően növekedtek -derül ki a KSH legfrissebb adataiból. Mindezt a teljes munkaidőben alkalmazásban állókra kell érteni, akik a legalább öt főt foglalkoztató vállalkozásoknál, a költségvetési intézményeknél és a megfigyelt nonprofit szervezeteknél dolgoznak.
A közfoglalkoztatottak bére ezzel szemben az átlagtól mélyen leszakadva mindössze 1,5 százalékkal emelkedett, így ők átlagban bruttó 80 400 forintot kerestek. Februárban nemzetgazdasági szinten az átlagos nettó kereset családi kedvezmény nélkül 182 700 forint volt, a kedvezményt is figyelembe véve pedig 190 500 forintra becsülhető.
Címlakép: Mohai Balázs/MTI