Ha ezek igazak a főnöködre, semmi keresnivalója a pozíciójában

Pénzcentrum2017. március 31. 16:30

Csak azért, mert valaki jó szakember, még nem jelenti, hogy főnöknek is jó, és képes irányítani egy csapatot. Kell hozzá nyitottság és alázat is. Ha a következő felsorolás több pontja is igaz a felettesedre, valószínű, hogy egy vezetőnek teljesen alkalmatlan ember dirigál neked.

Vannak nagyon jó munkavállalók, akiket a nagyfőnökök azzal jutalmaznak, hogy menedzserré léptetik elő. Az viszont, hogy valaki jó szakember egy adott területen, még nem jelenti azt, hogy vezetőként is remekelni tud. Vannak olyan jelek, viselkedési mechanizmusok, amik egyértelműen arra utalnak, hogy az illető nem jó vezető. Ha esetleg te nézted ki a főnöki fotelt, de a felsorolásban magadra ismersz, inkább kíméld meg a kollégáidat magadtól.

1. Vegyes jelek az alkalmazottak felé

Ha az egyik pillanatban a főnök a barátja az alkalmazottaknak, a következő percben viszont már a vaskalapos diktátor szerepben tündököl, az rendesen összezavarja a munkavállalókat. Ennek eredménye pedig a termelékenység csökkenése lesz. Ugyanilyen, ha kiad egy feladatot mindenféle konkrétum és határidő nélkül, majd felelősségre vonja a beosztottját a hibák és az időbeni csúszás miatt. A népszerűsége mellett a hitelessége is elég nagyot fog zuhanni.

2. Nem veszi a fáradtságot, hogy visszajelzést adjon

Vannak azok a típusú vezetők, akik a "ha nem hallasz felőlem, akkor jól csinálod - elvet" alkalmazzák. Nem dicsérnek, nem igazítanak, hogy "jó így, de legközelebb inkább úgy csináld". Egyszer csak beront, és kirúgja a munkavállalót.

3. Egyáltalán nem figyel a szervezeti irányvonalakra

Lesajnálja a HR politikáját, szerinte azok konfekcionált szabályok, amelyeknek semmi köze sincs a való élethez. És mivel semmibe nézi ezeket a szabályokat, természetesen meg is szegi őket.

4. Vannak kedvencei

Van, aki csúszhat a határidővel, míg másoknál ez teljesen elfogadhatatlan. Az egyik ötletét mindig meghallgatja, míg a többiek örülhetnek annak is, ha egyáltalán szót kapnak.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

5. Nyomatékosítja, hogy ő a főnök

Mindennap emlékezteti a beosztottakat, hogy ő a főnök, parancsokat osztogat, és folyamatosan lenézi a munkavállalókat. Sok mindent kivált ezzel az alkalmazottakból, de tekintélyt egészen biztos, hogy nem.

6. Nincs ideje "fecsegni"

Ha sosincs ideje arra, hogy meghallgassa a kollégáinak, a beosztottjainak az ötleteit, meglátásait, javaslatait. Pedig pont ezek tudnak nagyot lendíteni egy cégen. Ha tényleg nagyon elfoglalt, akkor az értekezletek egy részét érdemes elkülöníteni az ilyen jellegű beszélgetésekre, és vitákra.

7. Hirdeti a célokat, de ő nem száll fel a hajóra

Minden cégnek megvannak azok az értékei, és azok a céljai, amikért együtt, közös erővel dolgoznak a kollégák. A gond akkor kezdődik, ha a főnök nagyon szépen vázolja ezek az elképzeléseket, ugyanakkor ő maga nem hisz az egészben, és olyan nagyon nem is kíván dolgozni érte.

Címkék:
karrier, munkahely, munkavállaló, főnök,