Pénzcentrum • 2017. január 27. 16:45
Már fiatal korában is a tudatos pénzügyekre tanítja lányát Szabó Győző. A színművész a zsebpénzért cserébe ugyanis elvárja, hogy némi munkát is végezzen Bori. A pénzügyi nevelést egyébként tényleg nem ártana korán elkezdeni, aminek csak egyik formája a gyerek által szabadon beosztott zsebpénz. Érdemes lehet játékosan megtanítani, hogyan ossza be a gyerek a pénzt, ezzel ugyanis sokkal egészségesebben állhatnak majd felnőtt korukban a pénzügyi döntésekhez.
Szabó Győző már fiatal korban elkezdte a munka hasznosságára és a pénz beosztására tanítani lányát.
- mondta a színész a Blikknek adott interjújában.
Persze a pénzügyi tudatosság nemcsak a hírességeknek fontos. Mivel ezt (egyelőre) nem tanítják az iskolákban, így a szülők feladata megtanítani, hogyan bánjon a gyerek a pénzzel. A felmérések szerint egyébként csak minden második szülő beszél pénzügyekről a gyerekével és csak minden harmadik családban szokás a rendszeres zsebpénz.
Eltérő, mennyi zsebpénzt adnak a szülők a gyerekeknek,
- A 6 éven aluliak kevesebb, mint 500 forintot,
- a 7-14 évesek 500-1000 forintot,
- a 15 év felettiek pedig 2-5 ezer forintot kapnak havonta.
Hogyan kezdjünk neki?
Pedig pont a zsebpénzzel tudjuk megtanítani a gyereket arra, hogyan ossza be a rendelkezésére álló fix összeget, hogyan spóroljanak nagyobb célokra. Persze nem ez az egyetlen módja a tudatosságra nevelésnek.
- mondta korábban a Pénzcentrum kérdésére Mihály Nikolett gazdaságpszichológus.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
A játékos találkozás a pénzzel azért is fontos, mert nem okoz feszültséget, stresszt a gyerekben, így az anyagi döntések később sem okoznak feszültséget.
Címlapkép: MTI / Kallos Bea