Pénzcentrum • 2016. november 26. 17:00
Az Intrum Justitia nemzetközi felmérése szerint a 18-24 éves magyar fiatalok 46 százaléka próbálna szerencsét külföldön. Azért ez minimum elgondolkodtató.
Brillírozott a minap Orbán Viktor a Világgazdaságnak adott interjújában. Arra a kérdésre például, hogy elkezdtük-e a felzárkózást az uniós bérekhez, a miniszterelnök leszögezte, hogy sosem tekintette mércének az uniós béreket. Bár a szakírók és egyes politikusok "folyton a többi tagország béreihez méricskélnek", szerinte ez nagyon keveset mond.
Mint fogalmazott, csak részben igaz az, hogy sok magyar a fizetések miatt vállal külföldön munkát. Azáltal ugyanis, hogy Magyarország az egységes uniós munkaerőpiac része lett,
- mondta.
Nos, abban a miniszterelnöknek teljesen igaza van, hogy Európa szerte rengeteg fiatal csomagol össze, és próbál szerencsét külföldön. Az viszont már mindenképp kérdéseket vet fel, hogy miért Magyarországon a legmagasabb az elvándorló, avagy az elvándorolni vágyó fiatalok aránya.
A nemzetközi Intrum Justitia nemrég megjelent, "European Consumer Payment Report 2016" (Európai Fogyasztói Fizetési Jelentés) c. kutatása szerint ugyanis Magyarország vezeti az uniós listát:
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Ha nem is ennyire, de hasonlóan magas a fiatalok elvándorlási kedve Olaszországban (44%), a komoly válságot "átvészelt" Görögországban (43%). A lista másik végén a német, illetve dán fiatalok állnak, ott 10-ből mindössze 1 fiatal felnőtt érzi úgy, hogy az életéhez hozzá tartozik a jövés-menés.
Címlapkép forrása: Getty Images