Pénzcentrum • 2016. november 11. 15:49
A Pénzcentrum - meg nem erősített - iparági értesülései szerint jövőre 15 százalékos béremelés, 25 százalékos szakmai bérminimum emelés, továbbá 4 százalékos járulékcsökkentés jöhet.Friss! Iparági értesüléseinket Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter is megerősítette! További részletek a cikkben.
Jelenleg is zajlik a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának kibővített testületi ülése, amelyen a Pénzcentrum iparági értesülései szerint
- 15 százalékos minimálbéremelésről,
- 25 százalékos szakmai bérminimum emelésről,
- 4 százalékos járulékcsökkentésről állapodtak meg a felek.
Ez azt jelentené, hogy a bruttó minimálbér 128 ezer forintra emelkedhet a jelenlegi 111 ezerről, míg a szakmai bérminimum 129 ezer forintról 161 ezerre emelkedhet a tervek szerint.
Az előzetes tájékoztatás szerint Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter várhatóan 16 óra magasságában, a testületi ülést követően tart doorstep sajtótájékozatót.
Friss!
Varga Mihály délután 4 óra után nagyjából 10 perccel, a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fórumának kibővített testületi ülését követően a Pénzcentrum fenti értesüléseit igazolta, emellett bejelentette, hogy
Ha ez megvalósul, akkor 2018-ban a minimálbér 138 ezer forintra, míg a bérminimum mintegy 180 ezer forintra emelkedhet. Már, ha a munkaadók és a munkavállalók is elfogadják a kormány terveit.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
- szögezte le Varga Mihály.
A szakszervezetek üdvözölték a döntést, sőt elmondták, hogy a kormány végső soron nagyobb emelést javasolt, mint amekkorát ők kértek.
A munkáltatók képviselői ugyanakkor a béremelési javaslat mértékével kapcsolatban szkeptikusak voltak. Közölték: Magyarországon általánossá válik a munkaerőhiány, és ez nem a minimálbéres és a garantált bérminimumos munkaköröket érinti elsősorban, hanem a jól képzett szakmunkások, mérnökök informatikusok terén van jelentős hiány. Ezért mindkét területen béremelési kényszer van a munkaadókon, ami szerintük egyben túl nagy teher, és a magyar kis- és középvállalkozások számára nem tartható.
A munkaadók ezért egyrészt a béremelés mértékének átgondolása mellett azt is kérik, hogy nagyobb járulékcsökkentést kapjanak, amire szerintük költségvetés helyzete lehetőséget is ad. Mindemellett pedig a versenyképesség növelését akarják, és