Megnyugodhatnak a magyar melósok: nem tiltják ki őket Angliából

MTI2016. október 2. 14:31

A brit pénzügyminiszter szerint Nagy-Britannia "nem zárja be az ajtót" a magasan képzett külföldi munkaerő előtt azután sem, hogy elhagyta az Európai Uniót.

Philip Hammond a The Daily Telegraph című konzervatív brit napilapnak adott, szombaton ismertetett interjúban kijelentette:

bármilyen megoldás szülessen is a kilépési tárgyalásokon a bevándorlás szabályozására, a brit kormány e szabályozási jogokkal "felelősen fog élni".

Hammond szerint a bevándorlás majdani szabályozási rendszerét úgy kell alkalmazni, hogy az segítse a brit gazdaság fejlődését. Az EU-tagságról júniusban tartott népszavazás - amelyen a többség a kilépésre voksolt - megmutatta, hogy a brit választók a szuverenitás és a határok feletti ellenőrzés visszaszerzését várják el a kormánytól, de olyan módon, hogy a brit gazdaság tovább növekedhessen - tette hozzá.

A pénzügyminiszter szerint a brit kormány "bizonyosan" nem arra fogja felhasználni a jövőbeni bevándorlási szabályozást, hogy "bezárja az ajtót" a magasan képzett külföldi munkaerő előtt, ha jelenlétük elősegíti a befektetések beáramlását és a növekedést,

legyen szó bankárokról, szoftverfejlesztő mérnökökről vagy globális nagyvállalatok igazgatóiról.

A brit kormány még nem részletezte, hogy a kilépés után milyen eszközökkel kívánja szabályozni a bevándorlást, de az ausztráliai mintájú, pontozásos elbírálási rendszer bevezetése - amely a népszavazás előtt a kilépést pártoló tábor kampányának egyik fő eleme volt - mára lekerült a napirendről.

Theresa May miniszterelnök nemrég bejelentette, hogy olyan rendszert szeretne, amelyben a brit kormány maga dönti el, hogy ki telepedhet le Nagy-Britanniában. May szerint a pontrendszer éppen ezt nem tenné lehetővé, hiszen ha a pontozásos módszer alapján meghatározott elbírálási kritériumoknak a bevándorlási engedélyért folyamodók megfelelnek, akkor további mérlegelés lehetősége nélkül, automatikusan be kellene őket engedni az országba.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

Az elsődleges probléma azonban továbbra is az, hogy az uniós munkavállalók beáramlásának korlátozásával Nagy-Britannia a jelenlegi uniós szabályozás alapján elvileg elveszítené akadálytalan hozzáférését az EU belső piacához. Az Európai Bizottság álláspontja szerint ugyanis

ha Nagy-Britannia a kilépés után is hozzá akar férni az egységes uniós piachoz - ahogy azt a brit üzleti szféra folyamatosan követeli -, akkor tartania kell magát az unión belüli mozgásszabadság alapelvéhez.

Theresa May többször hangoztatott véleménye szerint viszont az EU-tagságról tartott népszavazás megmutatta, hogy a britek nem akarják az EU-n belüli szabad mozgás elvének érvényesítését úgy, ahogy az eddig történt.

Címkék:
karrier, munka, külföldi munka, london, anglia, angliai magyarok, brexit,