Pénzcentrum • 2016. június 6. 17:04
Szorult anyagi helyzetéről vallott Apáti Bence, a Kismenők zsűritagja. A balettművész válása óta busszal közlekedik és a fizetése nagy részét hitelekre és a tartásdíjra költi.
A Kismenők zsűritagja tegnap este a Sohwtime c. műsorban mesélte el, hogy gyakorlatilag egy bőrönddel hagyta el a feleségét. A válás óta fel kellett adnia az eddigi életszínvonalát. Azért a Kismenőknek köszönhetően most valamennyire helyrejött anyagilag, bár a tartásdíj a tévés keresetét is érinti.
- írja a Bors.
Menny tartásdíjat fizethet Apáti Bence?
A törvény szerint a tartásdíj összegét gyermekenként általában a tartásdíjra kötelezett átlagos jövedelmének tizenöt-huszonöt százalékában kell meghatározni. Az átlagos jövedelem megállapításánál rendszerint a kereset megindítását megelőző egy évi összes jövedelmet veszik figyelembe. A bíróság által megítélt tartásdíj mértéke körülbelül havi 20 ezer forinttól 150 ezer forintig terjedő skálán mozog. Ha a szülők közösen meg tudnak egyezni, ennél magasabb is lehet az összeg.
- mondta el korábban a Pénzcentrumnak dr. Gaál Edina ügyvéd.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 173 855 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 141 413 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a K&H Banknál 6,64% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a MagNet Banknál 6,75%, a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál pedig 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Lehet-e büntetni, ha nem fizet a szülő?
Az elsődleges cél nem a nem-fizető szülő megbüntetése, hanem az, hogy ki legyen fizetve az elmaradt tartásdíj, azaz a gyermek eltartása ne legyen veszélyeztetve.
Ha viszont nincs jövedelme és önkéntesen sem teljesít gyermektartásdíjat, akkor büntetőjogilag is felelősségre lehet vonni a szülőt: súlyosabb esetekben két, vagy akár három évig terjedő börtönbüntetést is kaphat.