Ha ezt a 7 titkos trükköt betartod, soha nem fognak kirúgni

Pénzcentrum2016. május 14. 13:10

A motiváció egy fura dolog. Vannak napok, amikor érzed magadban,  és vannak olyanok is, amikor bármennyire keményen is próbálod, esélytelen felébreszteni a szunnyadó motivációt. Csak bámulod a monitort, és képtelen vagy produktív munkára. Inspiráció nulla, és még gondolatod sincs, mit kellene tenned ahhoz, hogy valamiféle eredményt kipréselj magadból. Az alábbi hét tippet, ezeken a kedvtelen napokon érdemes kipróbálni.

1. Ne úgy gondolj rá, mint kemény melóra

A legjobb, ha nem úgy tekintesz egy adott feladatra, mint kemény munkára. Gondolj rá úgy, hogy ez egy része annak, ami lenni szeretnél. Ne az járjon a fejedben, hogy milyen nehéz, frusztráló, és hanem rabszolgamunkaként tekintesz rá, hanem mint a puzzle egy részére, ami hosszútávon segíti a karriered, akkor talán könnyebb előhívni a benned lévő energiákat, és ezáltal egyszerűbben megy majd a munka is.

2. Fókuszálj a kicsire

Hogyan fejezz be egy nagy lélegzetvételű munkát, amikor azt se tudod, merről kezdj hozzá? A nagy és ijesztő célok helyett inkább az apró dolgokra fókuszálj. Bontsd kis lépésekre a nagy célfelé vezető utat, és majd a maga idejében összefoglalod a részleteket egy nagy egésszé. Figyelj a részletekre.

3. Olvass mindennap

Sokszor hallottuk már azt a bölcsességet, hogy arra van időnk, amire szánunk. Ha nem fér bele több, akkor kezdetben csak 20 percet szánj az olvasásra, és csináld ezt egy hónapon keresztül mindennap, így szokássá válik. A világ legsikeresebb emberei sok könyvet olvasnak.

Amikor úgy érzed, hogy a motiváció nagyon nehéz dolog, ülj le olvasni. Néha szükség van arra, hogy olyan dolgot csinálj, aminek látszólag nincs kézzel fogható eredménye. Ha a mindennapi olvasást beépíted a szokásaid közé, az egy olyan dolog, aminek valószínűleg hosszú távú hatása lesz a gondolkodási folyamataidra, és egy idő után az élet minden területén nagyon inspiráló lesz.

4. Csak azzal törődj, ami számít

Ha olyan dolgokkal foglalkozol, aminek úgy érzed, hogy semmi haszna, az sok mentális energiát felemészt. Nézd át a napi teendőid listáját, és azokat a dolgokat, amelyek nem érdekelnek, demotiváló és szükségtelen, próbáld kiiktatni, amennyire csak lehet. Nem mindig az a legjobb, ha mindent befejezünk, amibe belekezdtünk, pláne, ha már az okára se emlékszünk, hogy miért vágtunk bele egy-egy dologba.

5. Szabj határidőt

A vállakozóknál a legtipikusabb, hogy teljesen elrugaszkodnak a munkaidőtől, ráadásul az online jelenlét, hogy mindenhol elérhetők az e-mailek, csak nehezíti a munkától való elszakadást, és így könnyen 24 órás lehet a munkanap. De nagyon fontos felismerni, hogy amikor elég, akkor elég. Legkésőbb este 8 órakor megálljt kell parancsolni az e-maileknek, vasárnap pedig nem szabad dolgozni. Sokkal frissebb és produktívabb az ember, ha szakít időt a pihenésre is. A folyamatos munka kiégéshez vezet, és a teljesítményen is meglátszik a fáradtság és fásultság.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

6. Csak csináld!

Ha kedvet érzel valamihez, vágj bele. Ne hagyd elnyomni a gondolatot, nem vagy robot, aki üres elmével és üveges tekintettel vágyak nélkül gürizik a taposómalomban. Ha folyamatosan azon őrlődsz, hogy mennyi mindent kell csinálni, és milyen megoldásra váró problémáid vannak, akkor lemondasz minden izgalmas, és örömteli feladatról. Ha átengeded magad egy-egy izgalmas projektnek, és elmerülsz benne, azzal nagyban tudod önmagad motiválni. Ne csak a robot munkát végezd, miközben azokat a feladatokat pedig, amik pedig tényleg örömet, kihívást és sikerélményt adnának csak tolod magad előtt.

7. Ünnepeld a sikert

Kezdj elismerni mindent, amit jól csinálsz. Ne becsüld le a kis dolgokat, és ne marcangold magad, ha valami éppen nem tökéletesre sikerült. Amikor valamit el tudsz készíteni határidőre, vagy egy új ügyfél aláírja a szerződést, az mind siker. Ezeket meg kell ünnepelni, és sikerként elkönyvelni. Nem szabad kizárólag a végeredményre koncentrálni, az apróbb részeredményeknek is örülni kell. A apró sikerek legalább olyan fontosak, mint a nagyok.

Via

Címkék:
karrier, stressz, rabszolga, szokás, siker, motiváció,