Pénzcentrum • 2016. február 25. 16:37
Rendkívül rossz anyagi körülményeiről vallott Sickratman, azaz Paizs Miklós. A Belga együttes egykori tagja Facebook oldalán tette közzé bankszámlaszámát, amire pénzbeli segítségeket vár. Persze ez sok magyarnak jól jönne, ugyanis jelenleg a népesség 28,2 százalékát, azaz 2 millió 738 embert érinti jövedelmi szegénység vagy a társadalmi kirekesztődének a kockázata.
Hosszú magyarázkodás mellett a bankszámlaszámát is közzétette közösségi oldalán Sickratman. Az énekes bejegyzésében azt kéri, hogy aki tud és szeretne, az utaljon neki egy kis pénzt, ugyanis eddig februárban mindössze 22 ezer forintot keresett.
- olvasható a bejegyzésben.
Hol élnek a legszegényebbek?
Hazánkban persze nem csak Paizs Miklós küzd nagy anyagi gondokkal. Bár a KSH legfrissebb kutatása szerint 2014-ben Magyarországon 3,6 százalékkal, 359 ezer fővel csökkent 2013-hoz képest a relatív jövedelmi szegénység vagy társadalmi kirekesztődés kockázatának kitettek aránya. Így ez a népesség 28,2 százalékát, azaz 2 millió 738 embert érintette.
A jövedelmek között persze nagy különbségek vannak az ország különböző régióiban. A legkevesebb jövedelmet 2014-ben az Észak-Alföldön élő emberek kapták, akik
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Kinek, mennyi jut?
A háztartások helyzetét jelentősen befolyásolja, hogy hány fő él a háztartásban és az is, hogy nevelnek-e gyermeket. Magyarországon a háztartások 30 százalékában nevelnek gyermeket. Bár hazánkban egyre több intézkedés támogatja a családokat, így a családok jövedelmi helyzete az elmúlt években javult, de még mindig elmarad az országos átlagtól. 2014-ben a gyermekes háztartások egy főre jutó átlagos nettó jövedelme 844 ezer forintot tett ki, ami az országos átlag 76,7 százaléka.