Pénzcentrum • 2016. január 12. 16:02
A férfiak és fiatalabbak nagyobb eséllyel kapnak valamilyen jutalmat vagy bónuszt munkáltatójuktól, de ezek is szinte mindig a magas teljesítményhez köthetők. Legtöbben Erzsébet-utalványt kapnak béren kívüli juttatásként, de a SZÉP kártya a legnépszerűbb.
Azok között, akiket az év végén a teljesítményükért jutalmaznak, a férfiak vannak többségben, közülük 57 százalék, a nők között viszont csak 49 százalék vihet haza extra pénzt. A kor előrehaladtával is csökken az esélye, hogy örüljünk az év végén: az átlagos 53 százalékkal szemben az 50-59 év közötti korosztálynak csak 37 százaléka kap jutalmat.
A SZÉP kártya a legnépszerűbb
Az év közben elérhető munkahelyi juttatások közül a válaszadók több mint fele (51 százalék) kap étkezési Erzsébet-utalványt, míg több mint egy harmaduk (36 százalék) SZÉP kártyát kap munkaadójától. A munkába járást érintő költség kiegészítésben is ugyanennyien részesülnek, míg minden ötödik válaszadó helyi bérletet, illetve önkéntes nyugdíjpénztári tagdíj hozzájárulást kap rendszeresen. Amennyiben lehetőségük lenne bármilyen elérhető juttatási típust választani, legtöbben (53 százalék) a SZÉP kártyát és az Erzsébet-utalványt (51 százalék) választanák, de népszerű a munkába járásra vonatkozó költség-kiegészítés (majdnem 40 százalék) is.
A jelenleginél sokkal többen tartanának igényt teljes életbiztosításra
A vágyakat a valósághoz, azaz a jelenleg kapott juttatásokhoz viszonyítva kiderül, hogy teljes életbiztosítást a jelenleg ebben részesülő válaszadók nyolcszorosa szeretne kapni munkahelyén (a válaszadók 22 százaléka), míg bölcsődei szolgáltatásra, illetve iskolarendszerű képzésre mintegy hatszoros igény lenne (a válaszadók 5, illetve 15 százaléka igényelne ilyen támogatást). A kutatás eredményei szerint népszerű még az üdültetés, a lakáscélú támogatás és a foglalkoztatói nyugdíjszolgáltató is.